אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באוגוסט: עלייה של 12% בסכום עסקה ממוצעת בצ'ק צילום: עמית מגל

באוגוסט: עלייה של 12% בסכום עסקה ממוצעת בצ'ק

מנתוני חברת הסליקה ERN עולה כי הסכום הממוצע לעסקה בצ'ק עמד על 1,812 שקל

29.09.2016, 08:48 | רעות שפיגלמן

היקפה הממוצע של עסקה ששולמה בצ'ק בחודש אוגוסט האחרון היה 1,812 שקל - עלייה של 11.7% ביחס לאוגוסט אשתקד. כך עולה מנתוני מדד חברת ERN הפועלת בתחום סליקת התשלומים.

עוד מלמדים הנתונים כי משך הזמן הממוצע לפרעון צ'ק שבאמצעותו שולמו עסקאות צרכניות בחודש אוגוסט היה גבוה משלושה חודשים, לאור דחייה של תשלומי אשראי בשל תקופת הקיץ ועלויות הקייטנות. במקביל, נמשכת העלייה בסכום הממוצע לעסקה בסופרמרקטים ובענף מוצרי החשמל, לצד ירידה במספר העסקאות. 

צ צ'קים | צילום: עמית מגל צ

ביחס לגובהה הממוצע של עסקה לעומת החודש הקודם, יולי 2016, נרשמה עלייה קלה של 1%. למרות העלייה בסכום הממוצע לעסקה בכלל המשק, ניכרת ירידה במספר העסקאות. כך למשל, על פי ניתוח גיאוגרפי, באזור המרכז ניכרת ירידה של 11.4% במספר העסקאות באוגוסט האחרון לעומת החודש המקביל, ובצפון הארץ נרשמה ירידה של 8.7%

במספר העסקאות באותה תקופה.

בסופרמרקטים ניכרת עלייה של 3.2% בסכום הממוצע לעסקה על פני אותה תקופה - 581 שקל לעומת 562 שקל באוגוסט 2015. החגים שחלו בשנה שעברה בספטמבר הובילו לריכוז רכישות באוגוסט, ואילו העובדה שהשנה הם חלים באוקטובר צפויה להוביל לריכוז רכישות דווקא החודש.

בענף מוצרי החשמל נרשמה עלייה של 4.2% באוגוסט השנה לעומת השנה שעברה, וסכום העסקה הממוצעת בצ'ק הסתכם ב־3,584 שקל. ב־ERN מציינים כי כניסתו לשוק של מסך ה־OLed המתקדם העלתה את מחיר המסך הממוצע וכך גם את הסכום הממוצע לעסקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות