אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקוברה הפסיקה ניסוי שלב 3 בהפרעות קשב וריכוז בגלל הנחיה מה-FDA צילום: עמית שעל

אלקוברה הפסיקה ניסוי שלב 3 בהפרעות קשב וריכוז בגלל הנחיה מה-FDA

חברת הביומד הישראלית דיווחה כי קיבלה הנחיה טלפונית מרשות המזון והתרופות להשהות את הניסוי - כאשר הסיבה לכך היא "ממצאים נוירולוגיים בניסויים פרה-קליניים"

29.09.2016, 12:53 | גיל קליאן

אלקוברה, שמפתחת תרופות חדשות על מנת לסייע לחולים עם הפרעות קוגניטיביות, כולל הפרעת קשב וריכוז (ADHD) ותסמונת X שביר, פירסמה כי קיבלה הנחייה בשיחה טלפונית מהמחלקה למוצרים פסיכאטריים ב-FDA המורה על עצירת מתן טיפול קליני בתרופת ה-MDX. בעקבות הודעה זו השהתה החברה את ניסוי שלב 3 שהיא מקיימת לטיפול במבוגרים עם הפרעות קשב וריכוז (ADHD).

קראו עוד בכלכליסט

הסיבה להוראה זו של ה-FDA לא ידועה בשלב זה. החברה דיווחה כי "החברה עדיין לא קיבלה הודעה בכתב מה-FDA, אך בהודעה שנמסרה בעל פה נמסר כי הסיבה להנחייה נעוצה בממצאים נוירולוגיים בניסויים פרה-קליניים".

בינואר 2015 הצליחה אלקוברה לגייס 26 מיליון דולר, למרות אכזבה מתוצאות ניסוי אחר, כאשר בגיוס השתתפו גופים מוסדיים אמריקאיים גדולים.

עבור אלקוברה היה זה הגיוס שלישי, כאשר ההנפקה הראשונית בוצעה בנאסד"ק במאי 2013. בשלב ההנפקה גייסה החברה 25 מיליון דולר לפי שווי של 113 מיליון דולר. באוקטובר 2013 השלימה החברה גיוס נוסף של 33 מיליון דולר לפי שווי של 226 מיליון דולר והגיוס האחרון, בינואר 2015, בוצע לפי שווי של כ-80 מיליון דולר.

אלקוברה נסחרת כיום לפי שווי חברה של 128 מיליון דולר, כאשר מניית החברה ירדה ב-34% במהלך 12 החודשים האחרונים.

ירון דניאלי מנכ"ל אלקוברה, צילום: עמית שעל ירון דניאלי מנכ"ל אלקוברה | צילום: עמית שעל ירון דניאלי מנכ"ל אלקוברה, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות