אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קומרצבנק יפטר 10,000 עובדים - כ-20% מכוח העבודה צילום: בלומברג

קומרצבנק יפטר 10,000 עובדים - כ-20% מכוח העבודה

מנכ"ל הבנק מרטין זילקה הודיע כי בכוונתו לצמצם את היקף כוח האדם על רקע תקופה ממושכת של ריביות נמוכות או שליליות וביקוש נמוך מצד לקוחות. התוכנית כוללת גם מיזוג שתי חטיבות גדולות וביטול חלוקת דיבידנדים השנה

29.09.2016, 13:10 | שירות כלכליסט

קומרצבנק הגרמני הודיע היום (ה') כי הוא מתכנן רה-אורגניזציה מעמיקה בחברה, הכוללת את פיטוריהם של קרוב ל-10,000 עובדים – כ-20% מכוח העבודה – וכן מיזוג שתי חטיבות גדולות וביטול חלוקת דיבידנדים השנה.

קראו עוד בכלכליסט

תוכניות אלו הם הוכחה לנחישותו של מנכ"ל הבנק מרטין זילקה, לצמצם את היקף הבנק – שבחלקו בבעלות ממשלתית – על רקע תקופה ממושכת של ריביות נמוכות או שליליות וביקוש נמוך מצד לקוחות.

קומרצבנק , צילום: בלומברג קומרצבנק | צילום: בלומברג קומרצבנק , צילום: בלומברג

"המיקוד הוא על פעילות הליבה של הבנק כשאת פעילותו בתחומים מסוימים נבטל. הדיגיטיזציה והאוטומטיזציה של תהליכי עבודה יביאו לצמצום מצבת כוח האדם של הבנק בכ-9,600 משרות מלאות", הודיע הבנק, שהוא השני בגודלו בגרמניה.

בתקשורת הופיעו דיווחים שונים לגבי הקיצוצים, אולם ההודעה היתה מפתיעה משום שהבנק הממשלתי למחצה צייר תמונה לפיה הצליח לבצע רפורמה מלאה, כאשר המנכ"ל לשעבר, מרטין בלסינג, הודיע על פרישתו בנובמבר שעבר.

כעת ממזג הבנק את פעילות ההשקעות שלו עם חטיבת העסקים הקטנים והבינוניים. המאמצים המחודשים לייעל את הבנק הגרמני הם הצעדים הראשונים של זילקה כמנכ"ל, לאחר שנכנס לתפקידו במאי האחרון. העברת חלק מפעילות הבנק לפורמט דיגיטלי תוסיף כ-2,300 עובדים חדשים לחברה.

קומרצבנק אף הודיע כי המהלך צפוי לעלות כמיליארד יורו (1.2 מיליארד דולר) והוא ירשום הפסד של 700 מיליון יורו לרבעון השלישי. כמו כן, הודיע הבנק כי ישהה את חלוקת הדיבידנדים "לעת עתה".

במאי 2015, חילק הבנק 0.20 יורו למנייה – החלוקה הראשונה של דיבידנדים מאז נזקק הבנק לחילוץ בהיקף 18 מיליארד יורו מממשלת גרמניה. לבנק היו תוכניות לחלק דיבידנדים השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות