אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוויטר פתחה את Moments לכלל המשתמשים צילום: יח"צ

טוויטר פתחה את Moments לכלל המשתמשים

שנה לאחר שהושק, פיצ'ר מומנטס זמין גם למשתמשים מן השורה שיכולים כעת לאגד מספר ציוצים תחת נושא מסוים ולשתף אותם בפיד בלחיצת כפתור

29.09.2016, 13:27 | נמרוד צוק
טוויטר פותחת את פיצ'ר מומנטס (Moments) לשימוש מלא, כולל האפשרות ליצירת תכנים, בפני כלל המשתמשים. בשלב ראשון היכולת החדשה תוצא דרך גרסת הדפדפן בלבד ותופץ בהדרגה בשווקים השונים, ובהמשך תשולב גם בגרסאות המובייל.

קראו עוד בכלכליסט

"מומנטס" הוצג לראשונה לפני שנה, באוקטובר 2015. הפיצ'ר מאפשר לאגד מספר ציוצים תחת כותרת אחת, לרוב סביב התרחשות אקטואלית כלשהי או נושא שזוכה לעניין ציבורי. חבילת הציוצים מוצגת למשתמשי המובייל בפורמט של מצגת, כאשר כל ציוץ כולל תמונת רקע או סרטון עם הטקסט בתחתית המסך, וניתן לעבור בין הציוצים בהחלקה ימינה ושמאלה. כל "מומנט" קיבל כתובת ייחודית שמאפשרת לשתף אותו בפיד במלואו, וניתן גם לשתף ציוצים בודדים מתוכו בלחיצת כפתור.

עד כה סיפקה יצרה טוויטר חלק מהמומנטס בעצמה, ואת חלקם סיפקו שותפי תוכן כגון באזפיד, אנטרטיינמנט וויקלי, פוקס ניוז, גטי אימג'ס "הניו יורק טיימס", "וושינגטון פוסט" ואחרים, כאשר משתמשים מהשורה יכלו רק לצרוך אותם פאסיבית. בארה"ב ובמספר מדינות נוספות ניתן היה לצפות בהם דרך מסך מיוחד שריכז אותם, כאשר בישראל ניתן היה לראות ולשתף ציוצים שמשתמשים שיתפו בפיד, ללא גישה למסך המרכזי.

 , צילום: יח"צ צילום: יח"צ  , צילום: יח"צ

כדי ליצור מומנט חדש, המשתמשים יצטרכו ללחוץ על כפתור חדש בפינה הימנית העליונה של המסך, לבחור תמונת קאבר (שמוצגת כאשר משתפים אותו בפיד או מאמבדים אותו) ולהוסיף את הציוצים השונים שירכיבו אותו, באמצעות חיפוש חופשי או הדבקת כתובות הציוצים. לאחר הפרסום מוצע ציוץ בפורמט גנרי שמקדם אותו.

הצעד הוא חלק מסדרת מהלכים של טוויטר שנועדו להפוך את השירות מרשת חברתית לפלטפורמה שמאפשרת לאנשים לצרוך ולשתף חדשות ותכנים הסובבים סביב אירועים אקטואליים, כגון השידורים החיים של משחקי הפוטבול שמועברים בטוויטר, והסכמי תוכן עם גופי מדיה שונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות