אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר הסדר הטיעון עם ג'קי בן זקן בפרשת פואד: 4 חודשי עבודות שירות וקנס צילום: אלכס קולומויסקי

אושר הסדר הטיעון עם ג'קי בן זקן בפרשת פואד: 4 חודשי עבודות שירות וקנס

בן זקן הורשע בסיוע להפרת אמונים. עבודות השירות ירוצו בחופף לעונש המאסר שהוטל עליו בפרשת הרצת מניות מנופים פיננסים - 26 חודשי מאסר

29.09.2016, 13:56 | זוהר שחר לוי ונעמי צורף

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר היום (ה') את הסדר הטיעון בעניינו של ג'קי בן זקן והרשיע אותו בעבירה של סיוע להפרת אמונים במסגרת פרשת בנימין בן אליעזר.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת העסקה ישלם איש העסקים קנס של 65 אלף שקל ונגזרו עליו 4 חודשי עבודות שירות שירוצו בחופף לעונש המאסר שהוטל עליו בפרשת הרצת מניות מנופים פיננסים. "האינטרס הציבורי יוצא נשכר מהסדר מסוג זה שגם ביטוי ראוי לעובדה כי על הנאשם נגזר עונש מאסר ממושך בתיק אחר", כתב השופט בני שגיא בגזר הדין.

בן זקן, הצפוי להתחיל לרצות עונש של 26 חודשי מאסר בעוד כחודשיים, הועמד לדין בפרשת בנימין בן אליעזר בעבירה של מרמה והפרת אמונים. בימים האחרונים הגישו סנגורו של בן זקן, עו"ד ירון קוסטליץ, ונציגת פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) עו"ד שרון כהנא הסדר טיעון בעניינו.

לפי הסדר זה בן זקן יודה ויורשע בביצוע עבירה של סיוע להפרת אמונים. במסגרת ההסדר, נקבע כי בן זקן ייקנס ב-65 אלף שקל וירצה עבודות שירות בחופף למאסרו בפרשת מנופים. כלומר, למעשה לא תהיה כל משמעות לעונש המאסר.

בדיון שהתקיים היום (ה') בפני השופט בני שגיא, ציינה נציגת הפרקליטות, עו"ד סוזנה שור כי "בשכלול הנסיבות ההסדר הוא מאוזן ומשרת את האינטרס הציבורי". לדבריה, במרכז האישום עומד מידע חסוי שהועבר מנהלת לשכתו של בן אליעזר, איילת אזולאי, לבן זקן בנוגע להחלטת מועצת הגז אודות רישיון הקידוח של חברת שמן שהיתה בבעלותו ובבעלות שותפו אברהם נניקשווילי.

ג ג'קי בן זקן בהרשעתו בבית משפט בפרשת מנופים פיננסיים | צילום: עמית שעל ג

במידע, כך לפי הפרקליטות, היה בכדי לשפר את סיכויה של חברת שמן לקבל רישיון קידוח, סיכוי בעל פוטנציאל כלכלי גדול. "לאחר שהציבור נחשף להשתלשלות עניינים זו לא יכול להיות ספק לפגיעה באמונו בתפקוד השירות הציבורי", אמרה עו"ד סוזנה שור. "זו הסיבה שעמדנו על הגשת כתב האישום התקדימי הזה. המסר שמעשים כגון אלה אינם בגדר הפעלת קשרים לגיטימית. מי שעושה מעשים כמעשי הנאשם יובא לדין פלילי ויורשע. פניות למקבלי החלטות ממשלתיים באצטלה של מהלך עסקים רגיל על מנת לפעול לטובת קידום עסקיו לא יתקבלו ככאלה מקום בו הן חוצות את הרף הפלילי.

סנגורו של בן זקן, עו"ד קוסטליץ ציין כי במסגרת כתב האישום המתוקן הוסר רכיב המרמה וכי בן זקן מודה רק במיוחס לו ולא באישומים המיוחסים לאחרים. "מסיוע בצוותא", אמר הסנגור, "ירדה הבירה לעבירה של סיוע. יש באישום הרבה עובדות אבל העבירה היא בקבלת האינפורמציה מאזולאי, כך שלא המדליף הורשע אלא זה שקיבל את המידע".

"בבואי לבחון את סבירותו של הסדר הטיעון נתתי דעתי לטיעוני הצדדים ואני סבור כי יש בו כדי לשרת את אינטרס ההרתעה", כתב השופט שגיא בגזר הדין. "העונש המוסכם ממוקם במרכז טווח הענישה המקובל בעבירות מסוג זה. נראה כי האינטרס הציבורי יוצא נשכר מהסדר מסוג זה שמעביר מסר ברור לציבור ולעובדי הציבור. ההסדר נותן ביטוי ראוי ומאוזן לעובדה כי על הנאשם נגזר עונש מאסר ממושך בתיק אחר וכן נותן ביטוי ומשקל ראוי להודאה ולקבלת האחריות כמו גם לחיסכון המסוים בזמן ציבורי, הגם שהמשפט בעניינם של האחרים ממשיך להתנהל. הסדר הטיעון ראוי ומאוזן ויש לקבלו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות