אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משקפי המצלמה של סנאפצ'ט לוקחים את תרבות הסלפי צעד קדימה

מאקרו טכנולוגי

משקפי המצלמה של סנאפצ'ט לוקחים את תרבות הסלפי צעד קדימה

ספקטקלס, משקפי המצלמה של סנאפצ'ט שמאפשרים למשתמשים לצלם סרטונים קצרים ולשתף אותם דרך האפליקציה, לא מרחיבים את נקודת המבט כי אם מצמצמים אותה עוד יותר

29.09.2016, 15:15 | ליאור באקאלו

המשקפיים שסנאפצ'ט חשפה בשבוע שעבר הם בעיקר גימיק. ספקטקלס (Spectacles) יציעו צילום ושיתוף של סרטונים בני 10 שניות בזווית של 115 מעלות, וכמובן יאפשרו שיתוף ישיר לאפליקציה ולעולם. צאתן במהדורה מוגבלת מעידה כי המטרה המרכזית שלהן היא בעיקר להראות שסנאפ, כפי שסנאפצ'ט קוראת לעצמה מעתה, מסוגלת להיות יותר מאפליקציה ומתחילה לבנות לעצמה פורטפוליו של מוצרי חומרה.

קראו עוד בכלכליסט

סנאפ משווקת את המשקפיים שלה כצעצוע וככזה הם לא מסתירים את מה שהם באמת: לעומת למשקפי צילום אחרים שמנסים להסוות את עצמם, ספקטקלס מצויידים בנורות לד שמאירות בעת הפעלת המצלמה וצועקות "אני כאן ואני מצלם". התוצאה היא שהעונד אותם נתפס פחות קריפ־סטוקר ויותר קריפ־ווירדו, תכונה שבעולם המשתמשים האקסצנטריים של סנאפצ'ט עשויה להיחשב דווקא ליתרון.

ספקטקלס של סנאפ. "אני כאן ואני מצלם" ספקטקלס של סנאפ. "אני כאן ואני מצלם" ספקטקלס של סנאפ. "אני כאן ואני מצלם"

בעיתונות מיהרו להשוות את ספקטקלס לגוגל גלאס אך לא בטוח שהשוואה זו נכונה. בעוד גלאס שאפו להעשיר את חוויית השימוש של העונד אותם ולהעניק לו פונקציונליות מרובה יותר, ספקטקלס מתמקדים בצילום מגוף ראשון.

לכאורה המעבר לצילום מבעד עיני המשתמש נראה כנסיגה מצילום עצמי ומעבר לתיעוד העולם, אך הסתכלות זו שגויה. למעשה, יש פה מעבר מ"תראו אותי" ל"תראו מה אני עושה", שבמסגרתו המצלם מעניק לעוקבים אחריו אפשרות להביט בעולם דרך עיניו שלו ולחוות את חייו למשך 10 שניות. צעד קטן לסנאפ, צעד גדול עבור תרבות הסלפי. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות