אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החווה שבסוף היקום: סיור בחוות השרתים הארקטית של פייסבוק צילום: Facebook Mark Zuckerberg

החווה שבסוף היקום: סיור בחוות השרתים הארקטית של פייסבוק

מארק צוקרברג שיתף בדף הפייסבוק שלו תמונות מחוות השרתים של הרשת החברתית שנמצאת בצפון שוודיה ועושה שימוש באוויר הארקטי הקר להוזלת עלויות הקירור הגבוהות

30.09.2016, 13:01 | הגר רבט
חוות שרתים מהוות אתגר תחזוקתי לא קטן – קירור המחשבים דורש כמות גדולה מאוד של אנרגיה ועלות ההפעלה שלהן גבוהה מאוד. כתוצאה, לא מעט חברות מצאו פתרונות יצירתיים. מיקרוסופט, למשל, מפתחת טכנולוגיה חדשנית שתאפשר לה להקים חוות שרתים תת-ימית, שתשתמש במי האוקיינוס כדי לקרר את עצמה.

קראו עוד בכלכליסט

בפייסבוק בחרו להקים את אחת מחוות השרתים שלהם בצפון שוודיה, בעיירה שכוחת האל לולאו שהטמפרטורה הממוצעת בה היא מתחת ל-10 מעלות. מארק צוקרברג שיתף עם מיליוני עוקביו תמונות מחוות השרתים הזו והיא נראית כמו מקום שלא תרצו ללכת בו לאיבוד.

אפור, חשוך וקר, צילום: Facebook_ Mark Zuckerberg אפור, חשוך וקר | צילום: Facebook_ Mark Zuckerberg אפור, חשוך וקר, צילום: Facebook_ Mark Zuckerberg

"בחודשים הבאים אני הולך לשתף תמונות נדירות של הטכנולוגיות המתקדמות שפייסבוק מקימה מסביב לעולם", כתב צוקרברג. "אנחנו מתחילים ביערות של צופן שוודיה עם מרכז המידע בלולאו. זה חלק מרכזי בתשתית הבינלאומית שלנו והוא משתמש במגוון משאבים טבעיים מקומיים כדי להגביר את היעילות ולחסוך באנרגיה".

 , צילום: Facebook Mark Zuckerberg צילום: Facebook Mark Zuckerberg  , צילום: Facebook Mark Zuckerberg

"העיר הקטנה לולאו נמצאת 70 מייל דרומית לחוג הארקטי. הטמפרטורה באזור היא מתחת ל-10 מעלות לרוב, לכן אנחנו משתמשים במספר רב של מאווררים ששואבים את האוויר הקר מבחוץ פנימה כדי לקרר באופן טבעי את אלפי השרתים שמאכלסים את המסדרונות הרחבים של המרכז".

 , צילום: Facebook Mark Zuckerberg צילום: Facebook Mark Zuckerberg  , צילום: Facebook Mark Zuckerberg

"הבניין המרכזי הוא בגודל של 6 מגרשי פוטבול. כמעט כל הטכנולוגיה במתקן, מהשרתים למערכות הפצת האנרגיה, מבוססת על עיצוב של Open Compute Project"

 , צילום: Facebook_ Mark Zuckerberg צילום: Facebook_ Mark Zuckerberg  , צילום: Facebook_ Mark Zuckerberg

"המערכת כולה יעילה יותר ב-10% ועושה שימוש ב-40% פחות אנרגיה ממרכזי מידע מסורתיים"

"אתם בטח לא חושבים על לולאו כשאתם משתפים דברים עם חברים בפייסבוק, אבל זו דוגמה לטכנולוגיית התשתית המורכבת שמשאירה את העולם מחובר", חתם צוקרברג את הפוסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

29 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

25.
אייל מי?... צוקרברג הוא האח הגדול של כול
אייל מי?... צוקרברג הוא האח הגדול של כול בעלי העמודים והם פשוט לא יודעים את זה שהוא יושב להם על התקשורת מתי שהוא רוצה ומצלם להם את כול החורים במקלחת ומטפטף לעמודים שלהם שטיפת מוח סמוייה, בדיוק כמו שהבטחון הלאומי בארה"ב ואשלון עושים. אבל אנחנו בני אדם וניתנה לנו על ידי אלוהים והאנונקי זכות בחירה וכול אחד יעשה מה שהוא חושב, טמבל.
Remez  |  02.10.16
לכל התגובות