אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איירבוס הכריזה על ארגון מחדש: תאחד מטות ותקצץ משרות בכירים

איירבוס הכריזה על ארגון מחדש: תאחד מטות ותקצץ משרות בכירים

מנכ"ל יצרנית המטוסים האירופית, טים אנדרס: "אנחנו לא מתכוונים להצטמצם רק ברמת קו הייצור, אלא מתחילים מהדרגים הגבוהים"

30.09.2016, 15:06 | שירות כלכליסט
יצרנית כלי הטייס האירופית איירבוס פוצחת בתכנית ארגון מחדש במסגרתה תאחד מטות ותקצץ משרות הנהלה. מטרת התוכנית היא לשפר את הרווחיות ולהעביר את המיקוד לחטיבת ייצור המטוסים המסחריים, שהיא החטיבה הגדולה ביותר של החברה. מנכ"ל איירבוס, טום אנדרס, הודיע כי התוכנית תוביל לחיסכון משמעותי, תעודד קבלת החלטות מהירה יותר ותצמצם את הפער ברווחיות לעומת יריבתה בואינג.

קראו עוד בכלכליסט

"אנחנו לא מתכוונים להצטמצם רק ברמת קו הייצור, אלא מתחילים מהדרגים הגבוהים", מסר אנדרס. לדבריו, החל מהשנה הבאה איחוד הפעילויות ישתקף גם בשיפור בשורה התחתונה.

מסוק ec130 של איירבוס, צילום: אתר איירבוס מסוק ec130 של איירבוס | צילום: אתר איירבוס מסוק ec130 של איירבוס, צילום: אתר איירבוס

עם זאת, בשלב זה עוד לא ברור מה יהיה גובה החיסכון וכמה משרות יקוצצו. אנדרס אמר כי המספרים הללו יהיו תלויים במו"מ עם נציגי איגודי העובדים. הדיונים יצאו לדרך החל מיום שלישי הבא.

על אף שנרשמו הזמנות למטוסים לשנים הבאות, באיירבוס מתמודדים עם לחצים פיננסיים, החל מכך שעלות בניית מטוס A350 היתה גבוהה מהמתוכנן ועד לבעיות הטכניות החוזרות ונשנות בייצור מטוס התובלה הצבאי A400M. בנוסף, ביולי הכריזה איירבוס על קיצוץ בייצור מטוס הסופר ג'מבו A380 בשל מכירות חלשות. איירבוס גם מתמודדת עם תחרות עזה בחטיבת מטוסי הנוסעים כשיריבתה בואינג נהנית מתקופה של הזמנות שיא. עם זאת, גם בבואינג פצחו בתוכנית ארגון מחדש תחת המנכ"ל דניס מוילנברג שנכנס לתפקידו בשנה שעברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות