אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אקסל שפרינגר: דרושה חקיקה להגנה על יצרני התוכן צילום: בלומברג

מנכ"ל אקסל שפרינגר: דרושה חקיקה להגנה על יצרני התוכן

מתיאס דופנר, שעומד בראש המוציאה לאור הגדולה באירופה, מזהיר בראיון לפייננשל טיימס: "העיתונות המסורתית נמצאת בסכנת הכחדה. במקומה נקבל תערובת של שמועות ועובדות"

01.10.2016, 12:56 | שירות כלכליסט

מתיאס דופנר, מנכ"ל ההוצאה לאור מגרמניה, "אקסל ספרינגר" (Axel Springer), התווה חזון אפוקליפטי למדיה הקונבנציונאלית, והתריע כי חברות מדיה מהתחום לא יישרדו, אלא אם כן יצליחו להגיע להסכמים עם חברות הטכנולוגיה המובילות.

קראו עוד בכלכליסט

בראיון ל"פייננשל טיימס", אמר השבוע דופנר כי חוקי זכויות היוצרים החדשים של הנציבות האירופית מעודדים אותו, שכן הם מעניקים למוציאים לאור את הזכות לדרוש תשלום תמורת פרסום תוכן שלהם באתרם כמו גוגל ופייסבוק.

אולם, בד בבד הוא מזהיר שאם השינוי במסגרת המשפטית באירופה לא ילווה בשינוי גישה מצד קבוצות בעמק הסיליקון, ההשלכות למוציאים לאור ולחברה יהיו הרסניות.

עיתונות מודפסת. דופנר מצייר תרחיש טראומטי למדי עיתונות מודפסת. דופנר מצייר תרחיש טראומטי למדי עיתונות מודפסת. דופנר מצייר תרחיש טראומטי למדי

"אם לא יהיה מודל עסקי רחב-היקף, אמיתי ומספק בצד של טכנולוגיות החיפוש - ואין מודל עסקי אמיתי בצד של המדיה החברתית - הרי שמספרם של יוצרי התוכן ייפול מהר מאוד", אמר. "יהיה מצב שבו ייווצר מונופול על הפצת תוכן שיגיע בעיקר מצד המשתמשים ובידי גורמים בעלי אינטרס מסחרי. אנו נקבל תערובת של שמועות ושל עובדות - תרחיש טראומטי למדי של מידע או פרופגנדה. הדבר יכאיב מאד לדמוקרטיות".

כראש המו"ל הגדול באירופה, דופנר הוא תומך מוצהר בחקיקה חדשה שמטרתה להגן על ספקי תוכן. ב-2014, כתב מכתב פתוח ליו"ר גוגל אריק שמידט, ובו הודה כי הוא חושש מגוגל והשווה את המאבק בין המדיה הישנה לחדשה למאבק של דויד בגוליית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות