אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווחים: המשטר באיראן חיסל את מפקד יחידת הסייבר לשעבר צילום: שאטרסטוק

דיווחים: המשטר באיראן חיסל את מפקד יחידת הסייבר לשעבר

מוחמד חוסיין טאג'יק חוסל בביתו לפני חודשיים על ידי יחידה מיוחדת של המשטר, וזאת לאחר שנחשד בריגול עוד ב-2013; לאחר שנה בכלא נשלח למעצר בית, ומצא את מותו

01.10.2016, 18:04 | דורון פסקין

מקורות באיראן מדווחים כי מוחמד חוסיין טאג'יק, מי שהוגדר בעבר כ"מפקד הצבא האלקטרוני" של איראן, כלומר יחידת הסייבר המופעלת על ידי משמרות המהפכה, חוסל בביתו לפני כחודשיים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח, החיסול בוצע על ידי יחידה מיוחדת של המשטר וזאת לאחר שטאג'יק נחשד בריגול עוד במהלך 2013. מאז שהה בכלא הידוע לשמצה אווין שבטהראן ועבר עינויים קשים במשך יותר משנה. במהלך 2014 הועבר למעצר בית וזאת כ"מחווה" לאביו ששימש בעבר בתפקיד בכיר במשמרות המהפכה ומכיר אישית את גנרל קאסם סולימאני, מפקד "גיס אלקודס", זרוע המבצעים חובקת העולם של המשמרות.

המנהיג הרוחני חמינאי, צילום: רויטרס המנהיג הרוחני חמינאי | צילום: רויטרס המנהיג הרוחני חמינאי, צילום: רויטרס

בשבוע שעבר פירסם קוחאללה זים, אחד הפעילים הבולטים של ניסיון "המהפכה הירוקה" בשנת 2009 באיראן, מאמר ובו ביכה על מותו "חברו הקרוב" טאג'יק וטען כי חוסל על ידי המודיעין האיראני כדי "לסתום פרצות ביטחוניות".

ואכן, לפי מקורות באיראן נקודת המפנה בפעילותו של "הצבא האלקטרוני" התרחשה בסמוך לאירועי המהפכה הירוקה אז הגביר המשטר את מאמצי המעקב שלו אחרי פעילות מתנגדיו באינטרנט. מאז התרחבה הפעילות גם כנגד מטרות של "מדינות אויב" כשבמהלך חמש השנים האחרונות האשימה ארה"ב את איראן לא פעם בניסיונות תקיפת סייבר נגד גופים ממשלתיים ומוסדות פיננסיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות