אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל בראק מצטרף לפעילות מקבצי הדיור של תשובה וגבאי בארה"ב צילום: ראובן שוורץ

מנכ"ל בראק מצטרף לפעילות מקבצי הדיור של תשובה וגבאי בארה"ב

ל"כלכליסט" נודע כי צחי הרה ישמש מנהל הפעילות בארה"ב, שכוללת דירות להשכרה בשווי 1.1 מיליארד דולר

02.10.2016, 06:50 | גולן חזני

צחי הרה ישמש מנהל הפעילות המשותפת של יצחק תשובה ויקיר גבאי בתחום מקבצי הדיור להשכרה בארה"ב, כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

הרה שימש בחמש השנים האחרונות מנכ"ל הפעילות של קבוצת בראק ארה"ב, שבשליטת שמעון וינטרוב. בפעילות זו ביצע רכישות ומכירות של יותר ממיליארד דולר. הרה הצטרף לקבוצת בראק לפני 15 שנים וביצע כמה תפקידים בקבוצה עד למינויו כמנכ"ל ב־2011. פעילות הנדל"ן המשותפת של תשובה וגבאי בתחום מקבצי הדיור מוחזקת בחלקים שווים על ידי אלעד גרופ, זרוע הנדל"ן הפרטית של תשובה בצפון אמריקה, ועל ידי חברות פרטיות של גבאי.

בתחילת 2016 סיכם תשובה עם גבאי על כניסתו של האחרון לשותפות בפורטפוליו של כ־9,000 דירות במתחמי דיור שבהן מחזיקה אלעד גרופ. לפי תנאי העסקה, גבאי נכנס כשותף בחלקים שווים לאלעד גרופ (50%) לפי שווי פורטפוליו של כ־900 מיליון דולר. בניכוי חוב של כ־430 מיליון דולר, השווי הנקי של הדירות הוערך בעסקה בכ־470 מיליון דולר. לפיכך, גבאי שילם לאלעד גרופ כ־250 מיליון דולר (כמיליארד שקל). מרבית הסכום הוכרה על ידי אלעד גרופ כרווח.

באחרונה ביצעו תשובה וגבאי עסקה משותפת ראשונה שבמסגרתה רכשו ב־240 מיליון דולר מתחמים של כ־2,100 דירות להשכרה בלואיזיאנה שבדרום ארה"ב. בעקבות העסקה בלואיזיאנה מחזיקים כעת תשובה וגבאי בכ־11 אלף דירות להשכרה בשווי של כ־1.1 מיליארד דולר.

תשובה וגבאי מתכוונים להנפיק את הפעילות לפי שווי של כמיליארד דולר, על פי הערכות באחת הבורסות באירופה או בניו יורק, ולגייס כמה מאות מיליוני דולרים.

 , צילום: גיל יוחנן, Ynet צילום: גיל יוחנן, Ynet  , צילום: גיל יוחנן, Ynet

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות