אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול-מארט מפנטזת על הודו: במגעים להשקעה של מיליארד דולר בפליפקארט צילום: אי פי איי

וול-מארט מפנטזת על הודו: במגעים להשקעה של מיליארד דולר בפליפקארט

ענקית הקמעונאות האמריקאית מעוניינת להשקיע באתר הרכישות הקמעונאיות ששוויו נאמד ב-15 מיליארד דולר

02.10.2016, 19:22 | שירות כלכליסט

וולמארט מנסה שוב לחדור לשוק ההודי - הפעם בעזרת צ'ק שמן במיוחד. ענקית הקמעונאות האמריקאית מנהלת מגעים לשם השקעה של עד 1 מיליארד דולר באתר "פליקארט" ( Flipcart) - אתר הקמעונאות האינטרנטי הגדול ביותר בשוק, שאליו וול-מארט לא הצליחה עד כה לחדור.

קראו עוד בכלכליסט

שתי החברות סרבו להגיב לדיווח.

ההיגיון מאחורי המהלך ברור - וול-מארט תזכה לגישה ל-1.3 מיליארד לקוחות בשוק שבו הפעילות של עד כה מאוד מוגבלת. פליפקארט תקבל די מזומנים להדוף את מתחרותיה הרעבות.

"וול-מארט למדה על דפוסי הרכישה של ההודים פה, משום שהם שונים מאוד ממה שקורה בשוקים מפותחים. פליפקארט מכירה אותם", אמר ל-CNN קרישנרג'אן נדונגאדי ממשרד הייעוץ הקמעונאי "ראמס" (Ramms).

חבילות של אמזון. מתחרה קשוחה, צילום: בלומברג חבילות של אמזון. מתחרה קשוחה | צילום: בלומברג חבילות של אמזון. מתחרה קשוחה, צילום: בלומברג

הקמעונאית האמריקאית משקיעה מאמצים רבים בשנים האחרונות לקבלת אישור לפתיחת סניפים של הרשת בהודו, אולם ההגבלות על השקעות זרות בהודו מנעו זאת. ניסיון נוסף של וול-מארט לחדור להודו באמצעות שותפות עם "בהרטי אנטרפרייז" ( Bharti Enterprise) נחל גם הוא כישלון ובוטל סופית ב-2013.

אולם, שוק המסחר המקוון צופן הזדמנות חדשה לוול-מארט, ופליפקארט, ששווייה לאחר סבב גיוס הון לא מזמן, נאמד ב-15 מיליארד דולר, היא כוח מוביל בשוק שבו פועלת יריבה עיקרית של וול-מארט - אמזון.

לאמזון השקעות משמעותיות בהודו, לשם מזרים מייסד החברה, ג'ף בזוס, 3 מיליארד דולר לפעילות החברה בהודו. זאת לעומת 2 מיליארד דולר שאליהם התחייב ב-2014 למטרה זו.

הידע על השוק המקומי שמביאה פליפקארט להסכם, מעניק לה יתרון בשוק, שעל פי חברת "דלויט", יהיה שווה למעלה מ-100 מיליארד דולר עד 2020.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות