אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר האוצר הבריטי: מוותרים על התוכנית לאיזון תקציבי לטובת "השקעות ממוקדות" צילום: אי פי איי

שר האוצר הבריטי: מוותרים על התוכנית לאיזון תקציבי לטובת "השקעות ממוקדות"

לדברי פיליפ האמונד, מטרת השינוי במדיניות היא להפחית את ההלם הכלכלי הצפוי בשל הברקזיט; כן הודיע על תוכנית ענק להשקעה בבנייה

03.10.2016, 16:25 | בלומברג
שר האוצר הבריטי פיליפ האמונד אמר היום (ב') שממשלת בריטניה מוותרת לפי שעה על תוכניתה לאיזון התקציב, וזאת כדי לאפשר השקעות "ממוקדות באופן מחושב" ולקזז את ההלם הכלכלי הצפוי בשל הברקזיט.

קראו עוד בכלכליסט

"אנו שומעים על כך שעסקים דוחים החלטות לגבי השקעות. אם לא נתערב וננקוט צעדי נגד, הדבר ייתן את אותותיו בתחום התעסוקה", אמר בוועידה השנתית של המפלגה השמרנית.

האמונד הזהיר שהנתונים העדכניים אמנם משקפים חוסן כלכלי אולם לא בהכרח את אי הוודאות בקרב העסקים - ברגע שבריטניה תתחיל בתהליך פרישתה מהאיחוד האירופי. ראשת הממשלה תרזה מיי, שמינתה את האמונד להחליף את ג'ורג' אוסבורן לאחר משאל העם ביוני, השתמשה בנאום שלה בוועידה ביום ראשון כדי להודיע שתתחיל את תהליך הפרישה לפני סוף חודש מרץ. לאחר דבריה, הליש"ט רשמה ירידה.

 , צילום: אי פי איי צילום: אי פי איי  , צילום: אי פי איי

האמונד אמר בראיון לרשת LBC Radio שהוא תומך בפרויקטים קיימים כגון הקמת מסילת הרכבת המהירה לצפון אנגליה, והבטיח "הגדלת ההשקעות בתשתיות תחבורה, בדיור וברשתות אינטרנט".

בנאום החשוב הראשון שלו מאז מונה לתפקיד שר האוצר, אמר האמונד בוועידת המפלגה שהוא נפרד ממדיניותו של אוסבורן, וחזר על דבריו בעבר שהממשלה החדשה זנחה את המשימה של קביעת עודף פיסקאלי עד סוף העשור. באותו הזמן הדגיש שהגירעון עדיין אינו בר קיימא. הוא קרא ליצירת "תוכנית חדשה" לניהול המערכת הפיננסית "בצורה פרגמטית".

כמו כן הכריז האמונד על צעדים משותפים עם השר לענייני קהילות סאג'יב ג'אביד, לעידוד הבנייה, כולל מימון בהיקף 2 מיליארד ליש"ט לשם בנייתם של למעלה מ-25 אלף בתים חדשים עד 2020.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות