אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קלינטון: וולס פארגו יישא באחריות על "התנהלות תאגידית שערורייתית" צילום: אי פי איי

קלינטון: וולס פארגו יישא באחריות על "התנהלות תאגידית שערורייתית"

הבנק מואשם כי פתח מיליוני חשבונות ללא ידיעת הלקוחות, שלא יוכלו לתבוע אותו אלא לפנות לבוררות חובה; המועמדת הדמוקרטית אמרה בעצרת בחירות באוהיו כי תפעל להגבלת סעיפים מעין אלה

03.10.2016, 23:39 | שירות כלכליסט

בנק וולס פארגו יישא באחריות על "התנהלות תאגידית שערורייתית", כך הבטיחה היום (ב') המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב, הילרי קלינטון, בעצרת בחירות באוהיו. הבנק מואשם כי פתח מיליוני חשבונות ללא ידיעת הלקוחות.

קראו עוד בכלכליסט

"זה ממש מחריד, לא? אחד מהבנקים הגדולים במדינה מתנהג בביריונות כלפי אלפי עובדים כדי שיבצעו הונאה כלפי לקוחות תמימים", אמרה קלינטון בעיר טולדו, בה איבדו אלפים את משרותיהם. לדבריה, היא רוצה להעביר מסר לכל המנהלים כי הם ישלמו מחיר אם "יעבדו" על לקוחות, "ינצלו עובדים" או "יעשקו" את משלמי המסים.

לפני הנאום, אנשי הקמפיין שלה פרסמו תוכנית שתסייע לצרכנים לתבוע תאגידים בבית המשפט במקום להיות חייבים להפנות את תביעותיהם לבוררות פרטית, זאת במקרים שקיים סעיף בוררות חובה. לדברי קלינטון, פרשת וולס פארגו מוכיחה כמה הסכמים מעין אלה רק פוגעים בלקוחות. היא אמרה כי "אנחנו לא מתכוונים לאפשר לחברות כמו וולס פארגו להשתמש בסעיפים מעין אלה, שממלכדים את מי שחתום עליהם, כדי לברוח מאחריות".

לפי הנטען כלפי וולס פארגו, הוא השתמש בסעיפים מעין אלה כדי לפתוח 2 מיליון חשבונות ללא רשות הלקוחות, וזאת בכדי לעמוד ביעדי השיווק שלו. הבנק הגיע להסדר בסך 190 מיליון דולר עם הרשויות בארה"ב בחודש שעבר, אך לקוחותיו לא יכלו לתבוע אותו לאחר שחתמו על חוזים לפיהם מחלוקות עם הבנק ייושבו בבוררות ולא בבית המשפט. מחוקקים דמוקרטים, כמו אליזבת' וורן, קראו לבנק לאפשר ללקוחות לתבוע.

תוכניתה של קלינטון קוראת לקונגרס לאפשר לסוכנויות ממשלתיות, כמו נציבות הסחר הפדרלית, נציבות התקשורת הפדרלית ומשרד העבודה את היכולת להגביל את סעיפי הבוררות בחוזים צרכניים, חוזי עבודה וחוקי הגבלים עסקיים.

 , צילום: איי פי צילום: איי פי  , צילום: איי פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
עוד אחת שלפי הכותרות מעצבצת את המדיניות ולא
עוד אחת שלפי הכותרות מעצבצת את המדיניות ולא הפוך.. אסון. גם אצלנו יש ראשי ממשלות כאלו כבר 20 שנה.. ראשי ממשלה שמעצבים מדיניות בדיור תעסוקה בטחון ורווחה לפי הכותרות של התקשורת מהשמאל והבכי והנהי של הפלוצים המכונים אנשי רוח..  ואת התוצאות רואים היטב בהרס וחורבן מטרור ומלחמות.. מסתננים.. פשיעה. כשאין מנהיגות ועמוד שדרה.. 
Weights  |  04.10.16
לכל התגובות