אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ מתרברב: ניצלתי "בצורה מבריקה" את חוקי המס לטובתי ולטובת עסקיי צילום: איי פי

טראמפ מתרברב: ניצלתי "בצורה מבריקה" את חוקי המס לטובתי ולטובת עסקיי

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב הגיב לחשיפת "הניו יורק טיימס" אודות דיווחי המס שלו ב-1995 ואמר ששילם את המס המינימלי שמתיר החוק, מבלי להפר אותו. קלינטון מצדה תקפה: "איזה גאון מפסיד 916 מיליון דולר בשנה?"

04.10.2016, 09:39 | שירות כלכליסט
המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב דונלד טראמפ אמר אתמול (ב') כי הוא ניצל "בצורה מבריקה" את חוקי המס בארה"ב כדי להיטיב עם עצמו ועם עסקיו. טראמפ אמר את הדברים בתגובה לחשיפת "הניו יורק טיימס" בסוף השבוע כי בשנת 1995 הוא דיווח על הפסד של 916 מיליון דולר לרשויות המס האמריקאיות, מה שתיאורטית יכול היה לשחרר אותו מתשלום מס הכנסה במשך 18 שנה לאחר מכן.

קראו עוד בכלכליסט

בנאום בכנס בחירות במדינת קולורדו טען טראמפ כי הוא מכיר טוב מכל אחד אחר את חוקי המס של ארה"ב, ולכן הוא יכול להיות זה שיתקן אותם בצורה טובה מאחרים. טראמפ ציין עוד כי הוא שונא את הדרך שבה הממשל האמריקאי מוציא את כספי משלם המסים. "כאיש עסקים ויזם נדל"ן, ניצלתי את חוקי המס לטובתי ולטובת החברות שבבעלותי מבלי להפר אותם. בשיא הכנות - זה היה מהלך מבריק מצדי", התרברב טראמפ.

דונלד טראמפ. מתגאה במהלכיו ואומר שעשה זאת לטובתו ולטובת המשקיעים, צילום: איי פי דונלד טראמפ. מתגאה במהלכיו ואומר שעשה זאת לטובתו ולטובת המשקיעים | צילום: איי פי דונלד טראמפ. מתגאה במהלכיו ואומר שעשה זאת לטובתו ולטובת המשקיעים, צילום: איי פי

המועמד הרפובליקני, שמציג בקמפיין הבחירות את מיומנותו כאיש עסקים כראיה לכישוריו לשמש כנשיא, אמר כי הוא דאג לעצמו ולמשקיעים כששילם את כמות המס המינימלית שמתיר החוק. עוד טען טראמפ, כי היכולת שלו להתגבר על ההפסדים שרשם ב-1995 מעידה על חוסנו הנפשי. טראמפ סירב לפרסם את דו"חות המס שלו והוא צפוי להיות המועמד הראשון לנשיאות זה 40 שנה שלא עושה זאת.

יריבתו של טראמפ במרוץ לבית הלבן, הילארי קלינטון מהמפלגה הדמוקרטית, ניצלה את חשיפת "הניו יורק טיימס" כדי להתנגח בו. "איזה מן גאון צריך להיות כדי לאבד 916 מיליון דולר בשנה אחת?" כתבה קלינטון בחשבון הטוויטר שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות