אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא פיפ"א: להגדיל את המונדיאל ל-48 מדינות צילום: איי אף פי

נשיא פיפ"א: להגדיל את המונדיאל ל-48 מדינות

ג'יאני אינפנטינו, שהבטחת הבחירות שלו היתה להגדיל את המונדיאל ל-40 מדינות, רוצה להרחיב את הטורניר עוד יותר עם 16 קבוצות שיתחרו על מקום בשלב הבתים

04.10.2016, 18:14 | שירות כלכליסט

ג'יאני אינפנטינו, נשיא פיפ"א שהבטחת הבחירות שלו היתה להגדיל את המונדיאל ל-40 מדינות, אמר כי הוא שוקל להגדיל את הטורניר ל-48 מדינות.

קראו עוד בכלכליסט

אינפנטינו מציע לערב 16 מדינות נוספות ב"מסיבה" כמתחרות על מקום בשלב הבתים (32 קבוצות). ההצעה שלו כוללת 16 עולות אוטומטית לשלב הבתים ו-16 נבחרות נוספות שיתחרו ביניהן ב-8 משחקי פלייאוף נפרדים ובודדים במדינה המארחת את המונדיאל. המנצחות במשחקים יצטרפו לשלב הבתים ואז המונדיאל "יתחיל" כפי שאנחנו מכירים אותו: 32 מדינות המחולקות ל-8 בתים של 4 נבחרות המתחרות על 2 מקומות בשלב הנוק אאוט.

הצעה כזו, אם תתקבל, תגדיל את הנטל על המדינות המארחות, מאחר שמדובר בתוספת 8 משחקים - ועל הכדורגלנים עצמם, המתקשים כבר כיום לעמוד בלוח המשחקים העמוס בכל שנה.

נבחרת גרמניה חוגגת במונדיאל 2014, צילום: רויטרס נבחרת גרמניה חוגגת במונדיאל 2014 | צילום: רויטרס נבחרת גרמניה חוגגת במונדיאל 2014, צילום: רויטרס
אינפנטינו דיבר באוניברסיטת בבוגטה קולומביה ואמר כי פיפ"א תקבל בינואר החלטה סופית בעניין, שתיושם במונדיאל 2026. "יש רעיונות ואנחנו צריכים למצוא את הפתרון הכי טוב", אמר. "אנחנו נדבר על זה ונתווכח והכל יוחלט ב-2017".

לפי אינפנטינו: "המשמעות היא שיהיה מונדיאל של 32 מדינות אבל 48 מדינות יגיעו למסיבה. הרעיון של פיפ"א הוא לפתח את הכדורגל בעולם כולו".

יואכים לב, מאמן נבחרת גרמניה, אמר לאחרונה כי "טורניר גדול יותר יקטין את הערך הספורטיבי של האירוע". הנבחרות האירופאיות הגדולות מתנגדות לכל הגדלה של המונדיאל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות