אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרויקט דירה להשכיר בירושלים: המדינה החמיצה 40 מיליון שקל, שיכון ובינוי הרוויחה בגדול צילום: נמרוד גליקמן

בלעדי לכלכליסט

פרויקט דירה להשכיר בירושלים: המדינה החמיצה 40 מיליון שקל, שיכון ובינוי הרוויחה בגדול

אזורים הציעה 105 מיליון שקל למכרז דיור להשכרה לטווח ארוך במתחם אלנבי, אך דירה להשכיר נאלצה לפסול את הצעתה בשל פגם בכתב הערבות שלא עמד לדעתה בחוק המכרזים. לאחר שגם ההצעה השנייה של אביב בסך כ-90 מיליון שקל נפסלה מאותה הסיבה, שיכון ובינוי, שהציעה רק 65 מיליון שקל, זכתה במכרז

06.10.2016, 06:44 | אביב גוטר

חברת הנדל"ן אזורים הגישה הצעה בגובה 105 מיליון שקל לקרקע לבניית 279 יחידות דיור בשכירות ארוכת טווח בירושלים, אולם פגם שנפל בכתב הערבות הוביל לפסילת ההצעה - כך נודע ל"כלכליסט".

גם ההצעה השנייה בגובה של חברת אביב שהציעה כ-90 מיליון שקל נפסלה בשל אותה סיבה, מה שהותיר את ההצעה השלישית של שיכון ובינוי  - 65 מיליון שקל בלבד - כזוכה במכרז. לפיכך, המדינה הפסידה הכנסה נקייה של 40 מיליון שקל על הקרקע.

ההחלטה לפסול את ההצעות התבצעה לאחר התייעצות של אנשי חברת 'דירה להשכיר' יחד עם הגורמים המשפטיים כשראו כי שתי ההצעות אינן עומדות בחוק חובת המכרזים.

אילוסטרציה, צילום: אוראל כהן אילוסטרציה | צילום: אוראל כהן אילוסטרציה, צילום: אוראל כהן

מדובר בקרקע בשטח של כ-30 דונם הנמצאת במתחם אלנבי בשכונת ארנונה בירושלים, בפינת הרחובות דניאל ינובסקי וחנוך אלבק. במסגרת המכרז הזוכה מתחייב לבנות כאמור 279 יחידות דיור בהשכרה ארוכת טווח ב-13 בניינים בני 6 קומות. עוד במסגרת זכויות הבנייה גם שטחי מסחר בהיקף של כ-500 מ"ר שייבנו בחזית הבניינים, גני ילדים ושטחים לרווחת הציבור.

תקופת ההשכרה לא תפחת מ-20 שנה, כאשר 25% מהדירות מיועדות לזכאי משרד הבינוי והשיכון בדמי שכירות מפוקחים הנמוכים בכ-20% ממחיר השוק. דירות אלו יהיה קטנות מ-100 מ"ר, כאשר מחירי השכירות המקסימליים לזכאים כולל מע"מ יעמדו על 67 שקל למ"ר עבור דירת 2 חדרים, 58 שקל למ"ר עבור דירת 3 חדרים, 51 שקל עבור דירה 4 חדרים ו-49 שקל עבור דירת 5 חדרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
דירות בשכירות אך ורק לאוכלוסיה מבוססת
דמי שכירות גבוהים מאד באיזור יוקרה בהחלט לא מתאים לזוגות צעירים או לאוכלוסיות חלשות דמי השכירות בעלות ממוצעת של 55שקל למ"ר + תשלום לחברת אחזקה 5₪ נוספים+ ארנונה יקרה מאד 100 ₪ לפחות למ"ר שנתי בסך הכל ל100 מ"ר דירה עלות של6600₪ לחודש - בהחלט לא מתאים לאוכלוסיה נזקקת- עבודה בעניים של כחלון-ביבי המרויח הגדול הוא הקבלן-יזם
פסחוביץ יואב  |  17.10.19
6.
זו לא בדיוק הנחה אם המחיר מחושב לפי
זו לא בדיוק הנחה אם המחיר מחושב לפי נטו פלדלת. דירות 2 חדרים הן סביב 55 מ"ר (3,700 ש"ח); 3 חדרים כ-80 מ"ר (כ-4700 ש"ח), ן-4 חדרים סביב 5,000 ש"ח. תוסיפי לזה דמי ניהול וארנונה גבוהה - וזו כבר קריעה לא נורמלית. כבר היום אפשר למצוא דירות במחירים קרובים לזה בבניינים חדשים בארנונה. היזם נותן בפועל הנחה של 10%, ובתמורה מקבל פטור ממס (אדם פרטי משלם 10%), ותשלום מופחת עבור קרקע יקרה. עדיף היה לבנות שם מבנים במסגרת מחיר למשתכן גם למשפרי דיור
Dog  |  09.10.16
3.
מה חשבת? שהמס של כחלון הוא להוציא משכירים
מה חשבת? שהמס של כחלון הוא להוציא משכירים כדי שלזוגות צעירים יהיה יותר זול? לא. המטרה היא להוציא משכירים כדי שלחברים שלו יהיה קרטל. כל דירה שמשכיר מוכר לזוג צעיר, זו דירה אחת פחות בתחרות מול הקרטלים של כחלון. ועכשיו הם משכירים בזול, בעוד 5 שנים הם יעשו תרגיל מילקי.
Cocktail  |  06.10.16
לכל התגובות