אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוויטר רוצה למצוא קונה עד החודש, אבל גוגל, אפל ודיסני בחוץ צילום: עמית שעל

טוויטר רוצה למצוא קונה עד החודש, אבל גוגל, אפל ודיסני בחוץ

מתוך ארבע חברות ששמן נקשר לעסקה פוטנציאלית, רק סלייספורס של מארק בניוף נותרה במרוץ. טוויטר מעוניינת לסיים את המו"מ עד סוף החודש, לפני מועד פרסום הדו"ח הרבעוני הקרוב ב-27 באוקטובר

06.10.2016, 11:04 | נמרוד צוק
גוגל איננה מתכננת לקנות את טוויטר: על פי דיווח באתר recode, הפרסומים על כוונות החברה להגיש הצעת רכישה במסגרת החיפושים של טוויטר אחר קונה אינם נכונים. בנוסף, בדיקת האתר שללה את האפשרות כי אפל תהיה בין הרוכשות הפוטנציאליות.

קראו עוד בכלכליסט

שחקנית שלישית שהחליטה לוותר על הנסיון לרכוש את פלטפורמת המיקרו-בלוגינג היא דיסני. על פי הדיווח ענקית המדיה שקלה את האפשרות בחיוב אבל לבסוף בחרה שלא להגיש הצעת רכישה רשמית. מנכ"ל טוויטר ג'ק דורסי יושב בדירקטוריון דיסני ונחשב חבר אישי של מנכ"ל החברה בוב איגר.

מנכ"ל טוויטר ד מנכ"ל טוויטר ד'ק דורסי | צילום: בלומברג מנכ"ל טוויטר ד
השחקנית העיקרית שנותרה במירוץ, כפי הנראה, היא חברת התוכנה סיילספורס.קום של מארק בניוף, שמניעיה לנסות לרכוש את טוויטר נותרו עדיין מעורפלים. שתי החברות טרם התייחסו רשמית בצורה כלשהי לדיווחים, אבל לטענת recode ההליך למכירת טוויטר הינו אמיתי, אם כי הוא נופח על ידי מספר בנקאים שרצו להעלות את המחיר הפוטנציאלי של החברה באמצעות הפצת דיווחים כוזבים על רוכשים פוטנציאליים שאינם כאלו למעשה, לצד מספר חברות מתחומי המדיה והטכנולוגיה שהביעו עניין ממשי בעסקה.

לאחר דיווח של "הוול סטריט ג'ורנל" שגרס כי סיילספורס.קום עשויה להגיש הצעת רכישה עוד השבוע, בניוף צינן את הספקולציות כאשר הגיב לשאלה על העניין שלו בטוויטר במהלך ראיון ל-CNBC במלים "אנחנו בוחנים הכל, אנחנו צריכים לבדוק כל אפשרות לעומק כדי להבין מה אפשרי לבעלי המניות שלנו ומה לא. ברוב המקרים אנחנו מוותרים".

על פי דיווח נפרד של סוכנות הידיעות רויטרס, טוויטר הודיעה לקונים הפוטנציאליים כי היא מעוניינת לסיים את המו"מ עד סוף החודש, לפני מועד פרסום הדו"ח הרבעוני הקרוב שלה ב-27 באוקטובר. בעקבות הדיווחים על נסיון המכירה עלתה מניית טוויטר בימים האחרונים והיא נסחרת כעת בין 24 ל-25 דולר, מחיר אליו לא הגיעה מאז דצמבר, שמעמיד את שווי השוק שלה על יותר מ-17 מיליארד דולר. החברה, כפי הנראה, חוששת כי הנתונים שיכללו בדו"ח הקרוב עלולים לפגוע במחיר שתוכל לבקש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
אח יקר זה שחיברת כמה מושגים וכמה קלישאות
אח יקר זה שחיברת כמה מושגים וכמה קלישאות לא עושה פחות חרטטן .  חבל לי בכלל להסביר את השטויות והסתירות במה שאתה אומר אז אני רק אתמקד ברשותך בעובדות.  1.עד 2016 טוויטר הפסידו 2 מיליארד דולר במהלך 10שנים.  2.החברה נסחרת שלוש שנים אחרי ההנפקה בפחות מהמחיר ביום המסחר הראשון.  3.הרווח שלהם ב2016 הוא רווח לפני הוצאות על אופציות ועלויות אחרות.  4.הם נכנסו להרפתקה חדשה של זכויות שידור שתעלה להם הרבה כסף במהלך השנים הבאות. 
Bone  |  07.10.16
7.
ככל הנראה אינך יודע מה פירוש המילה "חמדנות".
ככל הנראה אינך יודע מה פירוש המילה "חמדנות". בגדול, פירושה לרצות יותר ממה שאתה יכול להשיג. כרגע בעלי המניות מרויחים (והחברה אפילו מגדילה את הרווח מרבעון לרבעון - כל הנתונים זמינים באתר של נסדק). כמובן שהם רוצים להרויח יותר; לגיטימי. הם לא יכולים להרויח יותר (ומקנן בי החשש שהם יודעים זאת, אבל, אתה יודע, אפקט העדר והכל) ולכן כל צעד שינקטו לשינוי המצב סביר שיגרום דווקא להפסדים, ומאחר ואין מעצור, גם לקריסה.
Lobster  |  07.10.16
6.
אח יקר, חמדנות זה סתם מילה שבולשביקים אוהבים
אח יקר, חמדנות זה סתם מילה שבולשביקים אוהבים כמו חזירי.. אין דבר כזה שוק ההון זה סיכוי מול סיכון כולם "חמדנים"  כולם רוצים להרוויח כמה שאפשר, המשחק זה כמה אפשר להרוויח מול כמה הסיכון להפסיד.  בנוסף אשמח אם תסביר לי מה ואיפה החמדנות במקרה טוויטר..? 
Submarine  |  06.10.16
לכל התגובות