אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזכות הצעירים: הישראלים מרוצים מהחיים צילום: אביגיל עוזי

בזכות הצעירים: הישראלים מרוצים מהחיים

ישראל מדורגת במקום השישי במדד שביעות הרצון מהחיים במדינות ה-OECD ובמדינות מתפתחות. בשוויץ האזרחים הם המרוצים ביותר

06.10.2016, 22:21 | מעין מנלה
המינוס בבנק, מחירי הדיור והמצב הביטחוני לא מונעים מהישראלים להיות מרוצים מחייהם. ישראל מדורגת במקום השישי בין מדינות ה-OECD במדד שביעות הרצון מהחיים, אחרי שוויץ, דנמרק, איסלנד, נורבגיה ופינלנד.

בתחתית הדירוג בין המדינות המפותחות נמצאות יוון ופורטוגל שנפגעו מהמשבר הכלכלי באירופה. בניגוד לדירוגים אחרים של ה-OECD שביעות הרצון מהחיים אינה מתבססת על נתונים כלכליים בלבד אלא על חווית החיים הכללית של האזרחים. בסקר שערכה גאלופ נתבקשו המשתתפים לדמיין סולם עם 10 שלבים שבתחתית החיים הגרועים ביותר עבורם ובראש החיים הטובים ביותר, ולציין היכן הם נמצאים כרגע לדעתם. לתרבות ולמיקום יש השפעה משמעותית על רמת שביעות הרצון וכך את הדירוג פותחות המדינות הצפון אירופאיות.

את חגיגת החיים מובילים הצעירים בישראל, שמדורגים במקום השני מבין מדינות ה-OECD אחרי שוויץ. העובדה שצעירים נוטים להיות מרוצים יותר מהחיים מאשר מבוגרים יכולה אולי להסביר את הדירוג הכללי הגבוה של ישראל. אזרחים בגילאי 15 עד 29 הם המבסוטים ביותר כאשר רמת שביעות הרצון יורדת עם הגיל אך עולה שוב בחלק מהמדינות לאחר גיל 55.

בקרב בני העשרה המרוצים מחייהם הבנים שבעי רצון הרבה יותר מהבנות כאשר בממוצע הפער בין בנים לבנות הוא של 10%.

גורם נוסף שמשפיע על שביעות הרצון מהחיים הוא איזון בין העבודה לחיים הפרטיים, דבר שהישראלים אינם מצטיינים בו. כמות שעות העבודה של הישראלים היא מהגבוהות במדינות המפותחת. אנחנו עובדים בממוצע 1,853 שעות בשנה כאשר הממוצע במדינות ה-OECD הוא 1,770. בשוויץ לשם השוואה עובדים 1,568 שעות בשנה ובנורבגיה 1,427. אמנם בדו"ח ה-OECD אין נתונים על שביעות הרצון של הישראלים מהאיזון בחייהם אך בהתחשב בכמות שעות העבודה ניתן להניח שזו אינה גבוהה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

27 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

27.
קוראים לזה פראייר הסובל מסינדרום האישה המוכה. או
קוראים לזה פראייר הסובל מסינדרום האישה המוכה. או במילים אחרות ישראלי ממוצע שאוהב את הפלוגה אבל שונא את הממשלה ובכל זאת מדי שנה שנתיים משלשל ביבי בקלפי. ולא שאי אפשר להיות פטריוט יהודי בלי לשלשל ביבי. אפשר גם אפשר. רק צריך לצאת לרחובות ולדחוף לשיטת בחירות איזורית וישירה שתאפשר לראשונה לעם ישראל לקשר בין ביצועים לבין כהונה בכנסת.
Clover  |  08.10.16
23.
התגובה שלך מראה שאתה מקסימום היית בחו"ל כתייר
התגובה שלך מראה שאתה מקסימום היית בחו"ל כתייר ואז באמת הכל נראה דבש. בתור אחד שחי בכמה מקומת בעולם אני יכול ומר לך שיש לנו את אחת ממערכות הבריאות הציבוריות הטובות בעולם, המיסים שלנו לא הכי גבוהים (תבדוק בסקנדינביה שם שיעור המס האישי הרבה יותר גבוה והמע"מ יותר מ-20%), מערכת חינוך מעולה (אם אתה בוחר לשלוח את ילדיך לחינוך הממלכתי הרגיל או הדתי) הפשע יחסית נמוך ועוד ועוד. הדבר המפתיע היחיד הוא שאנחנו עם של קוטרים ולכן מפתיע לטובה שברגע האמת אנשים מבינים שיש לנו מדינה נהדרת (לא שאין הרבה מה לשפר ולשנות)
Bee  |  07.10.16
לכל התגובות