אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מחירי הזהב והכסף צנחו - מה קרה למחיר התכשיטים

איך התמודדו יצרני התכשיטים עם התנודות במחירי המתכות היקרות, ומהם התכשיטים שהישראלים נוהגים לרכוש בחגים

07.10.2016, 07:56 | עוזי בלומר

מחירי הזהב והכסף עברו בשנים האחרונות עליה חדה, וירידה חדה. לדוגמה, בספטמבר 2011 הגיע מחיר הזהב לרמה גבוהה של כ-1,900 דולר לאונקיה, אבל כיום לאחר ירידה של כ-33% הוא נע סביב רמה של 1,270 דולר לאונקיה.

מחיר הכסף עמד באפריל 2011 על כ-49 דולר לאונקיה, אך כיום הוא עומד על כ-18 דולר לאונקיה. עליית המחיר גרמה ליצרני התכשיטים ומוצרי היודאיקה לחפש פתרונות שיאפשרו לצרכנים להמשיך לרכוש את מוצריהם. יצאנו לראות איך התמודדו היצרנים עם התנודות במחירי הזהב והכסף, ומהם הפריטים הפופולריים בעונת החגים.

לדברי רפי פרידמן, מנכ"ל חברת "הצורפים", המתמחה בייצור כלי כסף, ההיקף השנתי העולמי של מוצרי יודאיקה מכסף עומד על כ-40 טונות, והכוחות המניעים אותו הם לוח השנה היהודי, ומחזור החיים במשפחה היהודית.

פרידמן מציין, שבמשפחות דתיות וחרדיות נהוג לרכוש לחתנים קופסאות אתרוג או גביעים לקידוש, ובכל משפחה נהוג לרכוש פמוטים לשבת או פמוטים שמוסיפים להם קנים עם גידול מספר הילדים במשפחה. מדובר בנוהג רווח וחשוב, ועליית מחיר הכסף גרמה למשפחות קושי ברכישת החפצים האלה. הפתרון שנמצא היה הקטנת החפצים, כדי שמשפחות ימשיכו לקיים את הנוהג, במחיר נמוך יותר.

לדברי שחל פלח, סמנכ"ל רשת התכשיטים רויאלטי, בתחום הזהב גרמה עליית המחיר לאימוץ טכנולוגיה שנקראת "אלקטרו-פורמינג". הטכנולוגיה מאפשרת ליצור תכשיטים חלולים בעלי גודל חיצוני מרשים, ובמשקל זהב נמוך, מה שהופך אותם לזולים יותר.

איך מתמודדים בענף התכשיטים עם תנודות במחירי הזהב והכסף איך מתמודדים בענף התכשיטים עם תנודות במחירי הזהב והכסף איך מתמודדים בענף התכשיטים עם תנודות במחירי הזהב והכסף

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות