אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי תנובה מסלימים את המאבק נגד האוצר: "כחלון לא סופר את העובדים"

עובדי תנובה מסלימים את המאבק נגד האוצר: "כחלון לא סופר את העובדים"

עובדי החברה, ובראשם עובדי מפעל אדום אדום, מוחים על כוונת שר האוצר להוריד את המכס על יבוא בשר טרי לישראל, שעלול להוביל לסגירת המפעל. העובדים פנו למשטרה על מנת לקבל אישור לקיים משמרות מחאה מול ביתו של כחלון החל מיום ראשון הקרוב

06.10.2016, 16:36 | נורית קדוש

עובדי תנובה, ובראשם עובדי מפעל "אדום אדום", נערכים להסלמת המאבק על כוונת שר האוצר משה כחלון להוריד את המכס על יבוא בשר טרי לישראל. ל"כלכליסט" נודע כי נציגי ועד העובדים הגיעו היום (ה') למשטרת חיפה לקבל אישור לקיים משמרות מחאה מול ביתו של שר האוצר משה כחלון החל מהשבוע הבא. החלטה זו התקבלה לאחר שלטענתם, במשך למעלה משבוע פנו לשר האוצר משה כחלון, ולאנשי משרדו, בבקשה להיפגש עמם בטרם יחתום על המתווה, אך לא נענו.

קראו עוד בכלכליסט

באסיפת עובדים שנערכה היום במפעל "אדום אדום", סיפר יו"ר ועד עובדי תנובה, אחיאב שמחי, כי מזה למעלה משבוע שהוא מנסה להיפגש עם שר האוצר אולם עד כה – לא נענה. שמחי אמר כי "נראה כי השר ואנשי משרדו מצאו את הזמן לשבת עם הבוקרים בראשות עמרי שרון, אבל לעובדים שעומדים לאבד את מקום עבודתם אין להם זמן. משרד האוצר צריך לתמוך בתעשייה הישראלית ובעובדים הישראלים במקום למקומות העבודה בפולין. תבדקו את אחוזי האבטלה ביישובי עמק בית שאן מהם מגיעים רוב העובדים - משרות אין שם. היכן אתם מצפים שכל אותם עובדים ימצאו עבודה? אנחנו נמצאים עכשיו בעשרת ימי תשובה ואלה ימים של חשבון נפש. אני מצפה מאנשי משרד האוצר לערוך חשבון נפש נוקב לפני שהם שולחים 200 איש לאבטלה".

כחלון. בתנובה מבקשים להגיע עמו להבנות על מתווה הדרגתי להורדת מכס ולא מיידי, צילום: עומר מסינגר כחלון. בתנובה מבקשים להגיע עמו להבנות על מתווה הדרגתי להורדת מכס ולא מיידי | צילום: עומר מסינגר כחלון. בתנובה מבקשים להגיע עמו להבנות על מתווה הדרגתי להורדת מכס ולא מיידי, צילום: עומר מסינגר

יוסי ביטון, יו"ר ועד עובדי אדום אדום: "תנובה כבר הודיעה שהיא תסגור את המפעל. להם אין בעיה, הם יוכלו לייבא גם. רק אנחנו נשלם את המחיר. אנחנו נישאר בלי עבודה ובלי פרנסה. השר אמר שידאג לנו. איך ידאג? הוא אפילו לא נפגש איתנו. אני רוצה שיסביר לי איזה סיכוי יש לעובד כפיים בן 55 מבית שאן למצוא עבודה אחרת? איך הוא ידאג לנו בדיוק? לעובדים שלנו אין לאן ללכת!".

אדום אדום הוא מפעל מפסיד שבו מועסקים 200 עובדים, רובם מבית שאן. מרבית העובדים הינם עובדי כפיים, בני חמישים המשתכרים שכר יסוד. בתנובה כבר הבהירו כי הגדלת היבוא במתווה המוצע תביא בהכרח לחוסר כדאיות כלכלית של המפעל שרשם מאז הקמתו הפסדים של כ-140 מיליון שקל. בתנובה מבקשים להגיע להבנות עם כחלון למתווה הדרגתי ולא מיידי של הורדת המכס, של ביטול אגרות שונות שתנובה נדרשת לשלם ולחלוקת מכסות יבוא גם לתנובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
שלום אדון אחיאב הצביעות שלך ושל תנובה עוברת
שלום אדון אחיאב הצביעות שלך ושל תנובה עוברת כל גבול האם אתה תמשיך להסתיר מהציבור איך לפני כשלושה חודשים נתת יד לפיטורי 509 עובדי תנובה חלקם הגדול מהפריפריה האם עובדי המטה בפריפריה יודעים שתנובה תפטר את כולם בשנת 2017 כאילו מהפרפריה ראוי שיהיה עובדים חוטבי עצים ושואבי מים . האם לספר לכולם איך פוטרתי ....איך זרקת אותנו כמו כלבים .... האם לספר לכולח איך היועצים האסטרטגים שלכם החליטו שצריך להלחם בכחלום על גבם של עובדי בית שאן .האם נספר לכולם איך תנובה התכוונה לסגור את אדום אדום ב 2017 בכל מקרה . האם נספר לכולם איך תקריבו את עובדי אדום אדום במטרה להשיג נצחונות בגזרות אחרות כמו סנפרוסט.חמאה.גבינות.דגים אה דגים אתם רק מייבאים דגים מדוע לא הצטרפתם למאבק של מגדלי הדגים. אה בשר קפוא אתם גם מייבאים. נקניקים אה גם שם אתם מייצרים ופטרתם 30 עובדים מטירת צבי בשקט בשקט בלי שום הפגנה  מספיק תנובה די לעשוק את הצרכנים שלום שלום אדום אדום 
Fan  |  07.10.16
9.
בוא נרד מכיסא הפופוליזם ונחשוב על זה כלכלית
בוא נרד מכיסא הפופוליזם ונחשוב על זה כלכלית וחברתית (כן כן חברתית). יש פה ניסיון להוריד מכס על בשר טרי, כדי לפתוח את השוק. התוצאה של זה היא כפולה: יותר בשר טרי (בריא יותר - למי שאוכל בשר); ירידת מחירים (משמע יותר הכנסה פנויה). מאחר שמדובר על מכסים של כמה עשרות אלפי טונות, המשמעות היא חיסכון של כמה מאות מיליונים בטווח של ה10 שנים הקרובות.  עכשיו בו נשקול את משקולת הנגד. נאמר שהם מקבלים שכר יסוד, כלומר שכר מינימום. מכיוון שמדובר ב200 איש נכפיל את זה ב5000 שקל (עיגלתי להם כלפי מעלה) כפול שנה יוצא 12 מיליון לשנה דמי אבטלה. בהנחה שהם בגיל ממוצע של 50 ויש להם עוד 17 שנה לפרוש מדובר על מכפלות של 204 מיליון ש"ח.  עכשיו מכיוון שמקבלים דמי אבטלה - בגילאים הללו - עד שנה מדובר למעשה בנזק למובטלים של 12 מיליון ש"ח לעומת כמה מאות מיליונים לכל הציבור ולכן עם כל הכאב זה מתגמד (ואני שם בצד את העובדה שתנובה היא חברה פרטית, שיש לה וועד עובדים חזק - לא של הבשר - שכרגע שותק).   
Bullhorn  |  06.10.16
לכל התגובות