אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: האקרים רוסים עומדים מאחורי הפריצה למחשבי המפלגה הדמוקרטית צילום: אם סי טי

ארה"ב: האקרים רוסים עומדים מאחורי הפריצה למחשבי המפלגה הדמוקרטית

הרשויות בארה"ב הודיעו רשמית כי ההאקרים שהדליפו אלפי מיילים לאתר "ויקיליקס" ביקשו להתערב בבחירות לנשיאות; עם זאת הן לא הטילו את האחריות על ממשלת רוסיה

07.10.2016, 23:42 | שירות כלכליסט

הרשויות ארה"ב הודיעו הערב רשמית כי הן מטילות על רוסיה את האחריות לפריצה למחשבי המפלגה הדמוקרטית בארה"ב.

"אנו סבורים כי רק פקידים בכירים מאוד ברוסיה היו יכולים לאשר את אותה פעילות - בהתחשב בהיקף שלה וברגישותה", נמסר בהודעה רשמית של ממשלת ארה"ב.

המחלקה לביטחון המולדת ומשרד המודיעין לא האשימו את ממשלת רוסיה בפריצות למחשבים, אך מסרו כי מקורה של הפעילות הוא בשרתים של חברה רוסית. "הפריצה למחשבי המפלגה הדמוקרטית נועדה להתערב בבחירות בארה"ב. עם זאת אנו לא יכולים להטיל את האחריות על ממשלת רוסיה", נמסר.

קלינטון וטראמפ, צילום: אי פי איי קלינטון וטראמפ | צילום: אי פי איי קלינטון וטראמפ, צילום: אי פי איי

ביולי פרצו האקרים למחשבי הוועידה הדמוקרטית הלאומית (DNC), הגוף המנהל את המפלגה הדמוקרטית; בעקבות הפריצה פרסם אתר "ויקיליקס" אלפי מיילים שחשפו כי גורמים בממסד הדמוקרטי פעלו להכפיש את ברני סנדרס, שהתמודד מול הילארי קלינטון על מועמדות המפלגה בבחירות לנשיאות בארה"ב. במטה קלינטון האשימו כי שלטונות רוסיה הם העומדים מאחורי הפריצה - בניסיון לסייע למועמד הרפובליקאי דונלד טראמפ. בעקבות הפרשה התפטרה יו"ר ה-DNC דבי ווסרמן-שולץ.

בהמשך הודיע גם גוף של המפלגה הדמוקרטית בארה"ב המגייס כסף עבור מועמדי המפלגה לבית הנבחרים כי נפל קורבן לפריצה של האקרים, וכי ייתכן שהפריצה קשורה להאקרים רוסים. לפי דיווחים, האקרים פרצו גם לרשת המחשבים של קמפיין קלינטון.

 

בשבוע האחרון החליפו ארה"ב ורוסיה האשמות הדדיות, בעקבות קריסת הפסקת האש בסוריה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות