אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקלטות טראמפ: כך פספסה NBC את סקופ השנה

הקלטות טראמפ: כך פספסה NBC את סקופ השנה

הרשת הייתה מודעת לקיומה של ההקלטה שעשויה לעלות לטראמפ בנשיאות, ארבעה ימים לפני שפורסמה בוושינגטון פוסט. מה מנע מהם את הפרסום?

09.10.2016, 11:30 | שירות כלכליסט
ארה"ב והעולם כולו עדיין נרעשים מפרסום ההקלטה על ידי הוושינגטון פוסט של המועמדת לנשיאות ארה"ב דונלד טראמפ אומר דברים מבזים נגד נשים. אולם מסתבר כי העיתון כמעט ופספס את ההזדמנות הזו להכות גלים. רשת NBC ניוז הייתה מודעת לקיומה של ההקלטה הבעייתית ארבעה ימים לפני פרסומה בוושינגטון פוסט, אך המתינה עם הפרסום עד שעורכי הדין יסיימו לעבור על החומרים, כך על פי בכיר ברשת, שביקש להישאר בעילום שם. הזהירות הזו מצד NBC עלתה לה בסקופ, שעשוי מצידו לעלות לטראמפ בנשיאות. בניגוד ל-NBC, לוושינגטון פוסט לקח חמש שעות בלבד לעבור על ההקלטה ולאשר את הפרסום.

הדברים הבוטים שאמר טראמפ בהקלטה מ-2005, גררו שלל קריאות לפרישתו מהמרוץ, כולל מתוך המפלגה שלו. טראמפ מצידו מתכונן לקראת העימות הלילה נגד יריבתו הילרי קלינטון ומבטיח להישאר במרוץ עד סופו.

קראו עוד בכלכליסט

ב-NBC ניוז גילו לראשונה על קיומו של הסרטון ביום שני בלילה, הודות למפיק בתוכנית הבידור אקסס הוליווד, שלמגיש שלה אמר טראמפ את הדברים הבעייתיים. התוכנית משודרת ברשת NBC, והמפיקים עברו על הארכיון בחיפוש אחר ראיונות ישנים עם טרמאפ, זאת לאחר דיווח בסוכנות הידיעות AP על הערות בוטות שנהג לומר על מתחרות של סדרת הריאליטי שלו "המתמחה". בעקבות זאת מצאו את הסרטון של טראמפ עם מנחה התוכנית באותה תקופה בילי בוש, כשהיה בדרכו להצטלם לתפקיד אורח באופרת הסבון ימי חיינו.

ננסי אודל (מימין) ודונלד טראמפ. התרברב בקלטת שהתחיל איתה בגסות למרות שהיתה נשואה, צילום: איי פי, איי אף פי ננסי אודל (מימין) ודונלד טראמפ. התרברב בקלטת שהתחיל איתה בגסות למרות שהיתה נשואה | צילום: איי פי, איי אף פי ננסי אודל (מימין) ודונלד טראמפ. התרברב בקלטת שהתחיל איתה בגסות למרות שהיתה נשואה, צילום: איי פי, איי אף פי

כבר בשלישי בבוקר, יום למחרת קבלת הסרטון, החליטו ב-NBC ניוז כי מדובר בחומר חדשותי ראוי, והחלו לעבוד על הסיפור. לפי הבכיר ברשת, הוחלט לאפשר לאקסס הוליווד להיות הראשונים לדווח על כך, אך ההקלטה הועברה לידי עורכי הדין ושם נתקעה. זאת על אף שעל פניו לא נראה שיש סוגיות משפטיות בפרסום הקלטה מלפני 11 שנים של מועמד לנשיאות, שנראה שמודע לכך שמצלמים אותו.

לדברי הבכיר, חטיבת החדשות של NBC הייתה קרובה לסיום העבודה על הסיפור ביום שישי בבוקר, אך הוא לא שובץ לשידור בתכניות החדשות או בתוכנית היומית של אקסס הוליווד. בשלב זה החליט מקור אנונימי לפנות לוושינגטון פוסט, שפרסם את ההקלטה כבר חמש שעות לאחר מכן. הסיפור דווח 7 דקות אחר כך גם ב-MSNBC שבבעלות NBC, ואקסס הוליווד דיווחו על כך בערב.

הבכיר ב-NBC אומר שאינו יודע מי המקור של הוושינגטון פוסט, אך למספר אנשים הייתה גישה להקלטה הזו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
איזה צירוף מקרים מקרי! במקרה פורסמה הקלטת יום
איזה צירוף מקרים מקרי! במקרה פורסמה הקלטת יום לפני העימות! חחח, ידוע שבוושינגטון פוסט יש צוות של עשרות עתונאים שנוברים 24/7 ומחפשים שטויות כדי ללכלך את טראמפ. זה לא יעזור, הרכילות המטופשת לא משתווה לפשעי הילארי שלקחה שוחד ענק כשרת החוץ, שלחה אימיילים סודיים לא מאובטחים כדי לגייס כספים, העלימה ראיות, והיא אשמה במחדל בנגזי ובעליית דעאש והפלישה לאירופה. חוץ מזה, היא רוצה עולם ללא גבולות! גם בארץ!
Elephant  |  11.10.16
21.
אין ערבים אין פיגועים. למה ביפן אין פיגעים?
אין ערבים אין פיגועים. למה ביפן אין פיגעים? למה בסין אין פיגועים? כי אין ערבים ואין מוסלמים. למה ברוסיה אין פיגועים יותר? כי חיסלו את צ'צ'ניה מקור המוסלמים.למה בקוריאה אין פיגועים? שאלה  למה באירופה יש הרבה פיגועים?  שאלה למה בארה"ב יש פיגועים?
Plane  |  11.10.16
19.
הוא גם התרברב שהוא שווה 10 מיליארד. אבל
הוא גם התרברב שהוא שווה 10 מיליארד. אבל פה CNN לא מאמינים לו? בתור אחד שיוצא לו לבקר בשירותי גברים - כך הרבה גברים מדברים בינם לבין עצמם. ביל קלינטון לא רק דיבר. הוא גם עשה - והרבה. אבל התקשורת הממוסדת אוהבת אותו כי הוא עשה הרבה למענה כנשיא. איפה הדיונים על חשיפת הנאומים של הילרי לאנשי וול סטריט, שבהם היא מסבירה שיש לה עמדה פומבית ועמדה אחרת בדלתיים סגורות?
Raindrop  |  09.10.16
לכל התגובות