אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לידיעת רשות המסים: אובמה ביטל את המס על מדליות אולימפיות צילום: טוויטר

לידיעת רשות המסים: אובמה ביטל את המס על מדליות אולימפיות

ספורטאים אמריקאים שיזכו במדליה לא יצטרכו לשלם יותר "מס ניצחון" עבור הישגיהם באולימפיאדה. ספורטאים המרוויחים מעל מיליון דולר בשנה, כמו השחיין מייקל פלפס, עדיין יצטרכו לשלם מס

09.10.2016, 14:16 | שירות כלכליסט

ספורטאים של המשלחת האולימפית האמריקאית שיזכו במדליה לא יצטרכו לשלם יותר "מס ניצחון" עבור ההישגים שלהם, זאת הודות לחוק עליו חתם הנשיא ברק אובמה שלשום.

קראו עוד בכלכליסט

אולם לא כל זוכי המדליות יהיו פטורים מהמס. ספורטאים המרוויחים מעל מיליון דולר בשנה, כמו השחיין מייקל פלפס, עדיין יצטרכו לשלם מס. , צילום: איי אף פי אולם לא כל זוכי המדליות יהיו פטורים מהמס. ספורטאים המרוויחים מעל מיליון דולר בשנה, כמו השחיין מייקל פלפס, עדיין יצטרכו לשלם מס. | צילום: איי אף פי אולם לא כל זוכי המדליות יהיו פטורים מהמס. ספורטאים המרוויחים מעל מיליון דולר בשנה, כמו השחיין מייקל פלפס, עדיין יצטרכו לשלם מס. , צילום: איי אף פי

בעקבות זאת, רשות המס אינה מורשית להטיל מס על מדליות ופרסים אחרים המוענקים לספורטאים האולימפיים האמריקאים.

החוק הזה הוא בין עשרה חוקים חדשים עליהם חתם אובמה, ביניהם חוק שנועד לסייע לקרבנות תקיפה מינית וחוק שאמור להתמודד עם הבעיה ההולכת וגדלה של סחר וצייד בחיות בר.

הוועד האולימפי האמריקאי מחלק מענקים כספיים לזוכי המדליות: 25 אלף דולר למדליית זהב, 15 אלף דולר לכסף ו-10 אלף דולר לארד. המענק הכספי מגיע בנוסף לשווי של המדליות עצמן – 600 דולר לזהב ו-300 דולר לכסף. למדליות ארד אין שווי גבוה.

הכסף הזה נחשב עד כה כהכנסה, ולכן הוטל עליו מס. מחוקקים שהתנגדו להתנהלות הזו הגישו את הצעת החוק, בטענה שהמס מהווה נטל לא הוגן על הספורטאים האמריקאים, שמקריבים המון ומשקיעים באימונים, לרוב תוך הוצאות כספיות גבוהות.

אולם לא כל זוכי המדליות יהיו פטורים מהמס. ספורטאים המרוויחים מעל מיליון דולר בשנה, כמו השחיין מייקל פלפס, עדיין יצטרכו לשלם מס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות