אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש עיריית נצרת עילית לשעבר שמעון גפסו ישתחרר בקרוב מהכלא לאחר שעונשו הופחת צילום: יריב כץ

ראש עיריית נצרת עילית לשעבר שמעון גפסו ישתחרר בקרוב מהכלא לאחר שעונשו הופחת

גפסו, שהורשע בלקיחת שוחד ונידון ל-6 חודשי מאסר, ישוחרר לאחר שנציבת שירות בתי הסוהר הסכימה להפחית שליש ממאסרו

09.10.2016, 13:57 | זוהר שחר לוי

ראש עיריית נצרת עלית לשעבר, שמעון גפסו, ישתחרר בקרוב מהכלא לאחר שנציבת שירות בתי הסוהר הסכימה להפחית שליש ממאסרו. פרקליטיו: "הוא הביע את חרטתו הכנסה, הפנים את חומרת העבירה וחותר לשוב בהקדם אל חיקה של החברה הנורמטיבית".

קראו עוד בכלכליסט

בשנים האחרונות התנהלו בעניינו של גפסו שני הליכים פליליים שייחסו לו קבלת שוחד כשבאחד הוא הורשע ובשני זוכה. כתב האישום הראשון ייחס לו ולסגנו קבלת שוחד ולפיו נטען כי השניים גרמו לפיטוריה של גרושתו של חבר מועצת העיר משום שלא הסכים לעזוב את תפקידו. מדובר היה בכתב אישום ראשון מסוגו, בו ביקשה הפרקליטות להרשיע אדם בעבירה של לקיחת שוחד בגין התניית שוחד.

ראש עיריית נצרת עילית לשעבר שמעון גפסו, צילום: יריב כץ ראש עיריית נצרת עילית לשעבר שמעון גפסו | צילום: יריב כץ ראש עיריית נצרת עילית לשעבר שמעון גפסו, צילום: יריב כץ

גפסו הורשע ונידון לעבודות אולם הפרקליטות ערערה לבית המשפט העליון על קלות העונש ועל כך שלא הוטל קלון על מעשיו. שופטי העליון קיבלו את עמדת המדינה והחמירו את עונשו ל-6 חודשי מאסר בפועל וקלון שימנע ממנו להתמודד בשירות הציבורי במשך 7 שנים.

בנוסף, הוגש נגד ראש העיר לשעבר כתב אישום נוסף על עבירות שוחד נוספות שיוחסו לו בשל הבטחות לפעילים לפני בחירות 2009 – ממנו זוכה. באישום זה הוא יוצג על ידי עוה"ד יעקב וינרוט ועמית חדד.

גפסו החל לרצות את עונשו בכלא חרמון בתחילת חודש יולי ותקופת מאסרו צפויה הייתה להסתיים בינואר 2017. לאחרונה פנו סנגוריו לנציבת שירות בתי הסוהר רב גונדר עפרה קלינגר וביקשו לקצר שליש ממאסרו, כך שישוחרר כבר עתה. משום שמדובר בתקופת מאסר קצרה המחליטה על קיצור העונש היא נציבת שב"ס ולא ועדת השחרורים.

"באווירת ימים אלה", נכתב לנציבה, "ימי הרחמים והסליחות, תעלה הבקשה דנא על נס, את חרטתו הכנה של מר גפסו, את הפנמת חומרת העבירה בה הורשע, את שיקומו ואת חתירתו לשוב בהקדם אל חיקה של החברה".

 

באי כוחו של גפסו, מימין: עו"ד עמית חדד ועו"ד יעקב וינרוט, צילום: עמית שעל באי כוחו של גפסו, מימין: עו"ד עמית חדד ועו"ד יעקב וינרוט | צילום: עמית שעל באי כוחו של גפסו, מימין: עו"ד עמית חדד ועו"ד יעקב וינרוט, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות