אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השכר הממוצע ביולי אמנם ירד ב-1% אך עדיין גבוה בזכות דמי ההבראה צילום: גלעד קוולרצ'יק

השכר הממוצע ביולי אמנם ירד ב-1% אך עדיין גבוה בזכות דמי ההבראה

השכר בחודש זה עמד על 10,021 שקל ברוטו, לפי נתוני הלמ"ס. לכאורה מדובר בירידה של אחוז לעומת החודש הקודם, אך בהתחשב בדמי ההבראה הניתנים לרוב בקיץ, מדובר ברמת שכר גבוהה יותר

09.10.2016, 14:28 | מיקי פלד
השכר הממוצע בחודש יולי עמד על 10,021 שקל ברוטו, כך עולה מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו לפני שעה קלה (א'). על פניו מדובר על ירידה של כ-1% לעומת החודש הקודם, אבל בפועל זו עדיין רמת שכר גבוהה מהחודשים הקודמים, בין השאר בשל תשלומי דמי ההבראה שניתנים לרוב בחודשי הקיץ. לשם השוואה, במאי השכר הממוצע עמד על 9,476 שקל בחודש.

השכר הממוצע הגבוה ביותר שייך גם החודש לעובדי ההייטק עם 19,297 שקל ברוטו בחודש. אחריהם מגיעים עובדי שוק ההון, הבנקים וחברות הביטוח עם 18,998 שקל בחודש ועובדי חברת החשמל ומקורות "רק" במקום השלישי עם 18,586 שקל בחודש. אך צריך לשים לב גם למצב של שני שליש מהעובדים המשתכרים מתחת לשכר הממוצע. כך לדוגמה עובדי מערכת החינוך שבאופן מסורתי נמצאים מתחת לממוצע השתכרו בחודש יולי שכר ממוצע של 8,612 שקל בחודש. במגזר הציבורי כולו, הכולל את משרדי הממשלה, רשויות מקומיות ומוסדות ציבוריים נוספים, השכר הממוצע עמד על 10,569 שקל ברוטו.

שכר (אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק שכר (אילוסטרציה) | צילום: שאטרסטוק שכר (אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק

נתוני המגמה המסתכלים על השינוי בקבוצות של שלושה חודשים כל פעם מראים על עלייה של 2.3% (בחישוב שנתי) של השכר הממוצע במאי-יולי לעומת שלושת החודשים שלפני כן. בניכוי אינפלציה מדובר על עלייה של 1.7%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות