אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התקשורת מוותר ל-HOT על פריסת תשתיות בפריפריה צילום: עמית שאבי

משרד התקשורת מוותר ל-HOT על פריסת תשתיות בפריפריה

בעקבות החלטת השר הממונה צחי הנגבי, 350 אלף איש נוספים יוכלו לקבל שירותים של HOT, על גבי תשתית בזק

09.10.2016, 16:59 | אלירן מלכי

השר צחי הנגבי אישר היום (א') את המלצות הוועדה המייעצת בעניין פריסת תשתיות HOT ביישובי הפריפריה, שקבעו כי החל משנת 2017 יוכלו 350,000 איש נוספים ביישובי הפריפריה וביישובים שבהם לא קיימת תשתית של HOT להשתמש בשידורי החברה שיועברו על גבי תשתית בזק.

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה של הנגבי מנוגדת לחלוטין למסקנות ועדת הבדיקה לגבי הפריסה האוניברסלית של HOT שהוגש ביוני 2014 וקבעה כי החברה כיום לא מספקת שירותים ל390 אלף בתי אב ב-233 ישובים וקבעה לה תוכנית פריסה עם שלבים, כאשר בשלב הראשון החברה חויבה לחבר 61 ישובים. ב-HOT לא מיהרו להגיב להחלטת משרד התקשורת והשתהו עם יישום ההחלטות.

מנכ"לית HOT, טל גרנות גולדשטיין, צילום: יח"צ מנכ"לית HOT, טל גרנות גולדשטיין | צילום: יח"צ מנכ"לית HOT, טל גרנות גולדשטיין, צילום: יח"צ

במשרד התקשורת אמרו, כי "לאור מספר שינויים משמעותיים שחלו בשוק התקשורת בשנים האחרונות, המליצה הוועדה המייעצת לעניין פרישת תשתיות HOT, לשר צחי הנגבי, כי לא יאוחר מ-31 בדצמבר 2016 חברת HOT שידורים תחל לספק שירותים ביישובים בהם לא פרושה תשתית HOT שידורים, על גבי תשתית פס רחב של חברה אחרת בתעריפים זהים ובאיכות דומה לשירותים שהיא מספקת היום.

"במהלך השנה הקרובה תגובש מתכונת להשלמת הפרישה בין החברה למשרד וככל שהחברה אכן תתקדם במתכונת הפרישה עליה המליצה הוועדה, ותתכונן למעבר לשידורים באמצעות סיבים אופטיים, תדון הוועדה בנובמבר 2017, באפשרות להרחיב את ההסדר האמור".

מ-HOT נמסר כי החברה "ממלאת ותמשיך למלא אחר כל הנחיות משרד התקשורת ושמחה לאפשר את התכנים המובילים בארץ ובעולם לכל בית בישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות