אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קנון מחקה 72 מיליון דולר משווי צים בספרים - והקפיצה ערבויות בקורוס צילום: בלומברג

קנון מחקה 72 מיליון דולר משווי צים בספרים - והקפיצה ערבויות בקורוס

חברת האחזקות שבשליטת עידן עופר מייחסת לצים בדוחות הרבעון השני שווי של 90 מיליון דולר בלבד. הערבויות של קנון לטובת שותפתה במיזם הרכב קורוס זינקו ב-350% ל-129 מיליון דולר

09.10.2016, 16:53 | רעות שפיגלמן

קנון פרסמה את דוחותיה לרבעון השני, לאחר שהעיכוב בפרסום הדו"ח של חברת הספנות צים עיכב גם את פרסום הדוח המלא. מהדוחות עולה כי החברה ביצעה ברבעון מחיקה משמעותית של שווי אחזקתה בצים, והגדילה את הערבויות במיזם קורוס.

קראו עוד בכלכליסט

חברת האחזקות. קנון שבשליטת עידן עופר מחזיקה בחברת הספנות צים (32%), במיזם הרכב קורוס (50%) ובחברת איי.סי פאור (100%), זרוע האנרגיה של הקבוצה.

קנון מסכמת את הרבעון עם הפסד לבעלי המניות בהיקף של 281 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של 11 מיליון דולר ברבעון המקביל. את המחצית הראשונה של השנה מסכמת חברת האחזקות עם הפסד של כ-317 מיליון דולר לעומת רווח נקי של 14.2 מיליון דולר במחצית המקבילה.

קנון מחקה 72 מיליון דולר מהשקעתה בצים בשל ירידת ערך של שווי אחזקתה בה, ובעקבות זאת ירד שוויה של חברת הספנות בספרי קנון ל-90 מיליון דולר. צים הודיעה לאחרונה על הפסד של 74 מליון דולר ברבעון השני ועל דחייה נוספת של תשלומים למחזיקי האג"ח. הכנסות החברה ברבעון התכווצו ב20% ועמדו על 612 מיליון דולר.

במקביל עדכנה קנון כלפי מעלה ביותר מ-350% את הערבויות שלה כלפי צ'רי, שותפתה במיזם הרכב קורוס (50% לכל צד). עד כה שערוך הערבויות עמד על 36 מיליון דולר וכעת נוספו לו עוד 129 מיליון דולר. יש לציין כי העדכון הוא לא בהיקף הערבויות שגדל אלא בהיקף החשיפה של הערבויות הקיימות שיש סיכוי שיממושו, כך שמסגרת הערבויות המקורית לא התרחבה.

קורוס הציגה עלייה של 63% בהכנסות שהסתכמו ב-92 מיליון דולר - ועלייה של 56% בכמות כלי הרכב שנמכרו - ברבעון השני מכרה קורוס 5,076 כלי רכב, לעומת 3,256 כלי רכב שנמכרו אשתקד. למרות זאת, הכפלת עלות המכר מהשקת דגמי ה-5 SUV הביאה לעלייה של 15% בהפסד שהסתכם ב-89 מיליון דולר.  

הכנסותיה של זרוע האנרגיה, איי.סי.פאואר, שבבעלות מלאה של קנון, צמחו ב-38% ברבעון השני והסתכמו ב-459 מיליון דולר, זאת לעומת הרבעון המקביל אשתקד. למרות העלייה בשורה העליונה, בשורה התחתונה דיווח יי.סי.פאואר על הפסד של 7 מיליון דולר לבעלי המניות, זאת לעומת רווח של 15 מיליון דולר ברבעון המקביל.

צים, צילום: אריאל ורהפטיג צים | צילום: אריאל ורהפטיג צים, צילום: אריאל ורהפטיג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות