אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למכירה: מכונית יד שנייה מנסיכה בריטית צילום: Silverstone auction

למכירה: מכונית יד שנייה מנסיכה בריטית

השבוע יוצעו למכירה פומבית בלונדון 12 מכוניות שהיו בבעלותם של ידוענים בריטים, ובהם המלכה אליזבת, הנסיכה דיאנה ואלטון ג'ון

10.10.2016, 07:59 | תומר הדר

מכונית הבנטלי של המלכה־האם אליזבת השנייה, האאודי של הנסיכה דיאנה והרולס רויס של הנסיכה מרגרט יוצעו למכירה השבוע על ידי בית המכירות הפומביות Silverstone auction, המתמחה ברכבי אצולה וכוכבי קולנוע, במכירה מיוחדת של 12 מכוניות שתחל ביום רביעי.

קראו עוד בכלכליסט

המכונית החשובה ביותר באוסף, שמחיר המכירה שלה מוערך ב־215 אלף ליש"ט היא מכונית הבנטלי מולסאן מודל 2012, שיוצרה במיוחד בעבור מלכת בריטניה לכבוד יום הולדתה. הבנטלי הירוקה כוללת בין היתר תא נוסעים בדיפון עץ מלוטש, מערכת אורות מהבהבים דיסקרטית, כדי לפנות דרך להוד מעלתה, וצמיגים מחוזקים למניעת נקרים.

דיימלר מודל 2011 מוצעת למכירה לפי שווי מוערך של 50 אלף ליש"ט. הדיימלר, שנחשבת ל"מכונית העממית" של הוד מעלתה, גמאה כ־40 אלף ק"מ, והיא כוללת משענת יד מיוחדת המתאימה למידותיה של המלכה־האם ומחזיק מיוחד לתיק היד המלכותי.

לצד מכוניות היוקרה הבריטיות, Silverstone auctions מציע למכירה גם מכונית גרמנית: אאודי קבריולה מודל 1994 שהיתה מכוניתה האישית של הנסיכה דיאנה. האאודי נסעה 15 אלף ק"מ בלבד, ומחירה מוערך ב־50 אלף ליש"ט.

המלכה אליזבת, צילום: גטי אימג המלכה אליזבת | צילום: גטי אימג'ס המלכה אליזבת, צילום: גטי אימג

מכונית נוספת בעלת ייחוס מלכותי: רולס רויס סילבר ראית מודל 1980 שהיתה מכוניתה האישית של הנסיכה מרגרט. מחיר המכירה שלה מוערך ב־90 אלף ליש"ט.

גם מי שאינו בן מלוכה, אך זכה לתואר "סיר" יכול להשתתף במכירה. למעריצי אלטון ג'ון למשל יש הזדמנות נדירה לרכוש את הרולס רויס מודל 2005 של הזמר בסכום המוערך ב־135 אלף ליש"ט.

המכירה הפומבית אומנם מצומצמת מאוד, אך אינה מוגבלת רק לדגמי יוקרה. לצד הרולס רויסים השונים ומכונית הבנטלי של המלכה ניתן למצוא במכירה הפומבית גם פיאט 500 צנועה, מודל 1972 שדיוויד קמרון, ראש ממשלת בריטניה לשעבר, רכש כמתנה לאשתו. המחיר עממי למדי: 18 אלף ליש"ט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות