אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בא, הדיח, הלך: אליהו קנפלר מוכר חלקו בתמיר פישמן נדל"ן צילום: shutterstock

בא, הדיח, הלך: אליהו קנפלר מוכר חלקו בתמיר פישמן נדל"ן

קנפלר מוכר את אחזקתו (24.8%) לסיפאפ, שלד בורסאי שנסחר בארה"ב, ב־12 מיליון שקל. קנפלר, שרכש את המניות במרץ, הביא להדחת אלדד תמיר מהדירקטוריון

10.10.2016, 08:55 | רחלי בינדמן וגולן חזני

שבעה חודשים בלבד לאחר שהפך לבעל המניות הגדול בתמיר פישמן נדל"ן, אליהו קנפלר מוכר את מניותיו. קנפלר ימכור אחזקותיו (24.8%) לשלד הבורסאי סיפאפ (Sipup), שרשום בדלוואר ארה"ב ונסחר בבורסת OTC בארה"ב.  

קראו עוד בכלכליסט

בתמורה למניות יקבל קנפלר 12 מיליון שקל ובשלב ראשון מקדמה של 400 אלף שקל. בנוסף, הוסכם כי אם הרוכש ימכור את מקרקעי החברה בבודפשט בהונגריה, קנפלר יהיה זכאי ל־4.5% מהתמורה. לפי הערכת השווי בדו"חות תמיר פישמן נדל"ן, נכון לסוף 2015 שווי הקרקע עמד על 8.2 מיליון יורו. אם המכירה תתבצע, החברה תישאר ללא פעילות מהותית.

 

על אף הסעיף בהסכם רכישת תמיר פישמן נדל"ן, שמבטיח 4.5% מהתמורה ממכירת הקרקע בהונגריה לקנפלר, הרי שלרוכשים יש דווקא כוונות לנסות לפתח את הקרקע, שלערכתם שוויה עומד על 15 מיליון יורו. כלומר כמעט כפול מהערכת השווי בדו"חות תמיר פישמן. בקופת סיפאפ ישנם 24 מיליון שקל והרוכשים מתכוונים לרכוש קרקעות בישראל כדי לפתח פעילות נדל"ן מניב ונדל"ן למגורים.

קנפלר רכש במרץ האחרון את מניות תמיר פישמן נדל"ן (בתמורה שלא פורסמה) והפך לבעל המניות הגדול בחברה. הרכישה של מניות תמיר פישמן נדל"ן לא עברה בקלות. אלדד תמיר, שכיהן כמנכ"ל החברה עד מרץ האחרון ומחזיק בשליטה בבית ההשקעות תמיר פישמן, טען כי קנפלר עבר על דיני הצעת הרכש, שאוסרים על משקיע לרכוש יותר מ־25% מחברה ללא ביצוע הצעת רכש.

לפי תמיר, קנפלר עבר על דיני הצעת הרכש דרך הסכם הצבעה בינו לבין ברוקר לידר שוקי הון, במסגרתו נתן לידר לקנפלר ייפוי כוח להצביע בגין אחזקותיו, כך שבפועל זכויות ההצבעה שלו באסיפה היו 27.14%. קנפלר, שהביא להדחתו של תמיר מדירקטוריון החברה, הכחיש את קיומו של הסכם הצבעה שכזה וטען כי קיבל הסכמה של בעלי מניות מסוימים לתמוך בהחלפת הדירקטוריון.

אלדד תמיר, פרש מתפקיד מנכ"ל תמיר פישמן נדל"ן במרץ, צילום: גלעד קוולרצ אלדד תמיר, פרש מתפקיד מנכ"ל תמיר פישמן נדל"ן במרץ | צילום: גלעד קוולרצ'יק אלדד תמיר, פרש מתפקיד מנכ"ל תמיר פישמן נדל"ן במרץ, צילום: גלעד קוולרצ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות