אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הותר לפרסום: חיים טולדנו וסער פילוסוף חשודים בהעלמת הכנסות במקלטי מס  צילום: שאטרסטוק

הותר לפרסום: חיים טולדנו וסער פילוסוף חשודים בהעלמת הכנסות במקלטי מס

רשות המסים פשטה על משרדי החשודים בעקבות "מסמכי פנמה" שחשפו בין היתר את היקף הפעילות של חברות ישראליות במקלטי מס; השניים חשודים בהעלמת הכנסות בהיקף של מיליוני שקלים

10.10.2016, 10:10 | עמרי מילמן

שמותיהם של שני החשודים בהעלמת מס שנעצרו על ידי רשות המסים לפני ראש השנה הותרו לפרסום – חיים טולדנו וסער פילוסוף מחיפה. השניים חשודים בהעלמת הכנסות בהיקף של מיליוני שקלים באמצעות שימוש בחברות זרות במקלטי מס. שני החשודים נעצרו לפני ראש השנה ושוחררו בתנאים מגבילים.

קראו עוד בכלכליסט

מעצרם של טולדנו ופילוסוף בוצע בעקבות פשיטה של רשות המסים על משרדים המתמחים בהקמת חברות במקלטי מס, מבצע שזכה לכינוי "עיר מקלט" המתנהל בפקיד שומה חקירות מרכז ברשות המסים. פשיטות הרשות באו בעקבות חשיפת "מסמכי פנמה" שחשפו את היקף הפעילות של חברות ישראליות במקלטי מס.

כפי שעולה מבקשת המעצר שני החשודים מכהנים כדירקטורים וכבעלי מניות במספר חברות בארץ ובחו"ל. השניים פתחו בשנת 2008, באמצעות חברה המתמחה בכך, דרכה בסופו של דבר הגיעו מרשות המסים אל החשודים, מספר חברות במקלטי מס (אנגווילה, בליז ואיי הבתולה הבריטיים), במטרה להסוות את בעלותם בהן.

בבקשת המעצר פורט כי השניים לא דיווחו בדוחות למס הכנסה על בעלותם בחברות שנפתחו, או על חשבונות בנק המנוהלים על ידם בחו"ל והשמיטו על פי החשד הכנסות שמקורן בחו"ל בהיקף של מיליוני שקלים בין השנים 2014-2012.

השופטת שלומית בן יצחק מבית משפט השלום בתל-אביב סירבה לבקשת איסור פרסום שמות החשודים, אולם הורתה על עיכוב הביצוע עד אתמול.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות