אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביה"ד דחה את בקשת שרה נתניהו לערעור פסק הדין על פיצוי עובד מעון רה"מ לשעבר צילום אוראל כהן"

ביה"ד דחה את בקשת שרה נתניהו לערעור פסק הדין על פיצוי עובד מעון רה"מ לשעבר

נתניהו ביקשה לערער על פסק הדין שניתן במאי האחרון וקבע כי גיא אליהו שעבד במעון ראש הממשלה היה חשוף להעסקה פוגענית ויפוצה ב-120 אלף שקל, זאת למרות שלא היתה צד בהליך; בית הדין לעבודה חייב את אשת רה"מ בהוצאות משפט בגובה 3,000 שקל

10.10.2016, 11:40 | זוהר שחר לוי
בית הדין הארצי לעבודה דחה אתמול (א') את בקשתה של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, לערער על פסק הדין שניתן בעניינו של עובד המעון לשעבר גיא אליהו וקבע כי, "טענותיה (של נתניהו) לפיהן לא ניתנה הזדמנות להתגונן כראוי אינן משכנעות" וכי "לא נתונה לה זכות להגיש ערעור". בית הדין חייב את נתניהו בהליך זה בתשלום הוצאות המשפט של אליהו בגובה 3,000 שקל.

קראו עוד בכלכליסט

הערעור שנדחה על ידי רשם בית הדין הארצי לעבודה, כאמל אבו קאעוד, הוגש מטעמה של נתניהו על פסק הדין שניתן בבית הדין האזורי לעבודה בירושלים בחודש מאי האחרון. בפסק דין זה קבעה השופטת דיתה פרוז'ינין כי המדינה תפצה את אליהו, עובד לשעבר במעון ראש הממשלה, בכ-120 אלף שקל, לאחר שהיה חשוף להעסקה פוגענית.

לאחר שהתקבל פסק הדין ביקשה נתניהו זכות לערער עליו, אף שלא הייתה צד להליך. בקשתה הוגשה לבית המשפט לאחר שעוד בטרם ניתן פסק הדין ביקשה נתניהו גם לפסול את השופטת דיתה פרוזי'נין שחייבה את המדינה בפיצוי לעובד נוסף, מני נפתלי, כמה חודשים קודם לכן.

בא כוחה של משפחת נתניהו, עו"ד יוסי כהן, הלין בערעור על מהימנות העדים מטעם אליהו וכנגד קביעותיו של בית הדין לפיהן במעון ראש הממשלה שררה אווירה של העסקה פוגענית.

אליהו, מנגד, ביקש למחוק את ערעורה של נתניהו. לדבריו, גם במקרה של אב מעון ראש הממשלה לשעבר, נפתלי, ביקשה אשת רה"מ לערער ונדחתה לאחר שנקבע כי לא עומדת לה זכות להגיש ערעור.

"לאחר שבחנתי את טענות הצדדים", כתב השופט בהחלטתו, "באתי לכלל מסקנה שמה קבעתי בעניין מני נפתלי בדבר זכותה של גב' נתניהו לערער על פסק דין שלא הייתה צד לו בערכאה הדיונית, ישים גם לענייננו בתיק דנן. לגב' נתניהו אפוא לא נתונה זכות ערעור על פסק הדין של בית הדין קמא ולפיכך דין הערעור מטעמה להימחק על הסף".

מימין: גיא אליהו ושרה נתניהו. בית הדין לא קיבל את בקשתה, צילום: איי אף פי, אלכס קולומויסקי מימין: גיא אליהו ושרה נתניהו. בית הדין לא קיבל את בקשתה | צילום: איי אף פי, אלכס קולומויסקי מימין: גיא אליהו ושרה נתניהו. בית הדין לא קיבל את בקשתה, צילום: איי אף פי, אלכס קולומויסקי

השופט אבו קאעוד מוסיף כי שלמרות שלטענת נתניהו התיק של אליהו אינו זהה באופן מוחלט לתיק של נפתלי, הרי שהשאלה בדבר זכותה של נתניהו לערער משותפת לשני התיקים והיא מבוססת על מסכת עובדתית דומה ונימוקים זהים של הצדדים.

"עת הובאה לעדות", נכתב עוד בהחלטה, "הטענות בכתבי הטענות וחומר הראיות היו מונחים בפני נתניהו והיא התבקשה למסור את גרסתה לגבי תנאי הבודה במעון ראש הממשלה. מכאן שגב' נתניהו ידעה או לפחות היה עליה לדעת כי בית הדין יצטרך לפסוק במחלוקת שבין הצדדים ולקבוע אם במעון ראש הממשלה התקיימה הסקה פוגענית ומי האחראים לה. על כן, הטענות המועלות בדיעבד בהודעת הערעור ולפיהן לכאורה לא ניתנה לגב' נתניהו הזדמנות להתגונן כראוי אינן משכנעות, וממילא על פי הפסיקה הן אינן מקנות יש מאין 'סיבוב נוסף' בזירת הדיון המשפטי". נתניהו חויבה בתשלום הוצאות משפטו של אליהו בגובה 3,000 שקל.

בתגובה להחלטת בית הדין הארצי לעבודה מסר עו"ד יוסי כהן, בא כוחה של נתניהו, כי בכוונתו להגיש ערעור על החלטה זו לבית המשפט העליון. עו"ד נעמי לנדאו, המייצגת את אליהו ומנפתלי, אמרה כי "שוב הוכיח בית הדין הארצי לעבודה שהוא חזק דיו לעמוד בלחצים של המשפחה החזקה בישראל. ניסיונותיה של נתניהו ויועציה להלך אימים על בית הדין כשלו, וטוב שכך".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
ללא כל קשר לשרה נתניהו ורצונה . כל
ללא כל קשר לשרה נתניהו ורצונה . כל ההתנהלות של המדינה בענין ההתנהלות במעון ראש הממשלה בנימין נתניהו והתנהגותה של שרה נתניהו כלפי העובדים שהועסקו במעון הייתה כבר בהתחלה לכאורה רשלנות מקצועית של הממונים ששלחו את העובדים לעבוד במעון .אם העובדים במעון הרגישו ששרה נתניהו ויובהר שרה נתניהו לא המעסיקה ששרה נתניהו פוגעת בהם בכך שמעליבה אותם או דורשת מהם לעשות מעשים ולהתנהג בצורה שחושבים שהיא פוגענית היו העובדים חייבים להתלונן בזמן אמת לפני מי ששלח אותם לעבודה ו/ או להתפטר מהעבודה ולקבל פיצויים בגין ההתפטרות . לא יעלה על הדעת  שמדינת ישראל תשלם  פיצויים בגין העסקה פוגענית כ 150000 ש"ח לעובדים שעבדו במעון ראש הממשלה בנימין נתניהו בגלל שטענו כי אשת ראש הממשלה ששרה נתניהו פגעה בהם והעסקה שלהם הייתה פוגענית . דיתה פרוז'ינין שופטת טעתה קודם שפסקה סכומי עתק לא פחות מגזל תושבי ואזרחי המדינה , ( כספי הציבור שדה פרוץ )ובנוסף מה מקור הסמכות של השופטת דיתה פרוז'ינין היה לדון בענין העסקה פוגענית אם שרה נתניהו לא צד בתביעה כנתבעת . גם אם המדינה ביקשה להוציא את שרה נתניהו מכתב התביעה  דעתי השופטת דיתה פרוז'ינין הייתה חייבת ולא בשיקול דעת לדרוש מהתובעים לצרף את שרה נתניהו לכתב התביעה ו/או למחוק את הסעדים שביקשו בגין העסקה פוגענית . דעתי לכאורה שהמשפט היה נעול כבר בהתחלה ופסק הדין ההזוי שיש בו מאה אחוזים של יצר הרע בגלל ההחלטה וגם בגלל גזל כספי ציבור שעל המדינה לשלם פיצויים גבוהים במיוחד שנפסקו נגד המדינה וגרמה לעובדים התובעים להתעשר בגדול . בפסק הדין אין בו כלום לא אוחז מים והזוי רק פגיעה בראש הממשלה בנימין נתניהו  ואשתו שרה נתניהו ופרסום לשופטת דיתה פרוז'ינין שמעולם לא שמעתי את שמה ולכאורה גם רוב הציבור. מדינת ישראל חייבת להמשיך בהליכים משפטיים נכונים עד לבית המשפט העליון כדי לבטל את הפסיקה בענין העסקה פוגענית במעון ראש הממשלה בנימין נתניהו שבו נטען ששרה נתניהו לא המעסיקה התנהגה בצורה פוגענית . וחובה על המדינה לערער גם על הפיצויים הגבוהים במיוחד שעל המדינה לשלם לעובדים שתבעו בגין העסקה פוגענית  נגדם שמסתכם במאות אלפי שקלים . בהחלטה של השופטת דיתה פרוז'ינין יש מאה אחוזים של יצר הרע והראיה השופטת חייבה את המדינה לשלם כ 150000 ש"ח בגין העסקה פוגענית . בשלב זה יצר הרע ניצח במשפט ועל השליחים הטובים בית המשפט הארצי לעבודה או בית המשפט העליון לגבור על ההחלטה שיש בה יצר הרע ולבטל את ההחלטה שהצדק דורש שתבוטל .  חובה לסלק את ההחלטה ההזויה  מספר החוקים כדי שספר החוקים  לא יהפוך טמא ומשוקץ . משה קירשטיין  רמת - גן
Fan  |  11.10.16
לכל התגובות