אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מזור רובוטיקה מדווחת על הזמנות שיא ברבעון השלישי - 25 מערכות צילום: עמית שעל

מזור רובוטיקה מדווחת על הזמנות שיא ברבעון השלישי - 25 מערכות

החברה דיווחה על הזמנות של 15 מערכות מהשותפה מדטרוניק. חברת הביומד צופה הכנסות של 7.5 מיליון דולר ברבעון - ירידה לעומת הרבעון הקודם בגלל מתן אופציה ללקוחות לשדרג מערכות ישנות

10.10.2016, 12:49 | דרור רייך

לאחר שברבעון השני של שנה הוזמנו 11 מערכות מחברת מזור רובוטיקה, המפתחת מכשור רפואי לניווט כלים כירורגיים בניתוחי עמוד שדרה וניתוחי מוח, מדווחת היום (ב') החברה מקיסריה למשקיעה על קבלת הזמנות ל-25 מערכות במהלך הרבעון השלישי - מתוכם 15 הזמנות התקבלו מהשותף האסטרטגי מדטרוניק. מדובר בשיא הזמנות לרבעון.

קראו עוד בכלכליסט

ההזמנות שהתקבלו כוללות גם את המערכת החדשה Mazor X – לניתוחי עמוד שדרה, שנחשפה לאחרונה. "תגובת השוק למערכת Mazor X הינה יוצאת דופן", אמר אורי הדומי, מנכ"ל מזור. "עם כניסתנו לרבעון הרביעי, אנו מצפים להאיץ את המומנטום, ולהמשיך ביישום השותפות האסטרטגית שלנו עם מדטרוניק".

מזור צופה כי ההכנסות ברבעון השלישי, יעמוד על כ-7.5 מיליון דולר, ירידה לעומת הכנסות של 8.3 מיליון דולר ברבעון הקודם. הפער בין הזמנות השיא לירידה בהכנסות נובע מתמהיל המכירות של מזור. החברה החלה לאחרונה ליישם מדיניות המאפשרת ללקוחות של המערכת הישנה יותר, ה-Renaissance, להחליפן במערכות Mazor X. לפיכך, ההכרה בהכנסות ממכירת מערכות הכוללות אופציה להחלפה תדחה עד לאחר אספקת מערכות Mazor X או עד לפקיעת אופציית ההחלפה.

במאי השנה חתמה מזור על שת"פ עם ענקית המכשור הרפואי מדטרוניק. מדובר בהסכם הפצה עולמי עבור כמה ממוצריה של מזור, בתחום ניתוחי עמוד השדרה. למדטרוניק נתח שוק של קרוב ל-30% משוק ניתוחי עמוד השדרה, הנאמד בהיקף של כ-7 מיליארד דולר בשנה בארה"ב.

המכשיר של מזור, צילום: יח"צ המכשיר של מזור | צילום: יח"צ המכשיר של מזור, צילום: יח"צ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות