אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכת התאונות בבנייה: פועל נהרג לאחר שנפל מגובה 10 קומות בבאר יעקב צילום: זהר שחר

מכת התאונות בבנייה: פועל נהרג לאחר שנפל מגובה 10 קומות בבאר יעקב

זהו ההרוג ה-37 בתאונות עבודה מתחילת השנה; האתר נסגר ל-48 שעות, המפקח יכול להאריך את הסגירה ב-3 ימים; במקביל, אתמול קרסה תקרה באתר בנייה של חברת אלקטרה בנייה בראש העין

10.10.2016, 16:31 | אביב גוטר

קמאל עתמאן רג'וב, עובד בנייה בן 30 מחברון נהרג היום (ב') באתר בנייה של חברת קרדן נדל"ן ברחוב ספיר בבאר יעקב. העובד נפל מגובה של 10 קומות ומותו נקבע במקום. האתר נסגר למשך 48 שעות כאשר מפקח מטעם מנהל הבטיחות והבריאות לתעסוקה עשוי להאריך

את הצו בעוד 3 ימים (סה"כ 5). מתחילת השנה קיפחו את חייהם 37 עובדים בענף הבנייה.

קראו עוד בכלכליסט

במקביל קרסה תקרה אתמול (א') באתר בנייה של חברת אלקטרה בנייה בראש העין, שם נגמר האירוע ללא נפגעים. ברקע לתאונות - קריסת חניון הברזל ברמת החייל, בו נהרגו 6 עובדים ועשרות נפצעו.

"ביזיון שבמדינת ישראל ממשיכים ליפול אל מותם פועלי בניין. היום אנו קוברים הרוג מספר 37 בענף הבנייה מתחילת השנה", מסר ל"כלכליסט" ראובן בן שמעון, מייסד הפורום למניעת תאונות עבודה. "אין היגיון בכך שפועל נהרג והאתר נסגר רק ליומיים, מה שלא באמת מרתיע את הקבלנים. אם היו סוגרים ל-30 יום אולי היינו עדים לפחות תאונות ומבינים שיותר זול להשקיע בבטיחות מאשר להפקיר את הפועלים השקופים".

פועלי בניין (ארכיון), צילום: שאול גולן פועלי בניין (ארכיון) | צילום: שאול גולן פועלי בניין (ארכיון), צילום: שאול גולן

בן שמעון התייחס לפגישה שערך אתמול עם בכיר במשרד הרווחה והעבודה, האמון על מנהל הבטיחות והבריאות לתעסוקה. בפגישה דנו השניים על הצורך בשיתוף פעולה לקידום חקיקה אשר תטיל קנסות כבדים על קבלנים העוברים עבירות בטיחות.

חברת קרדן נדל"ן מסרה בתגובה: "החברה סגרה את אתר הבניה כמתבקש על פי חוק. פקח של משרד העבודה והמשטרה נמצאים במקום ובודקים את נסיבות האירוע."

מחברת אלקטרה נמסר: "מאחר והנושא נבדק כעת על ידי הגורמים המקצועיים הרלוונטיים, אנו מנועים מלהתייחס. אנו עושים ונמשיך לעשות ככל שיידרש למנוע מקרים כגון אלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות