אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד המדע יממן התמחות בנאס"א לחוקרים ישראליים באדיבות: ויקיפדיה

משרד המדע יממן התמחות בנאס"א לחוקרים ישראליים

על רקע המאמצים להציל את תעשיית החלל הישראלית, חוקרים יישלחו לסמסטר התמחות בסוכנות החלל האמריקאית. התוכנית מיועדת לחוקרים צעירים מצטיינים

13.10.2016, 08:15 | ניר טל

סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע, הטכנולוגיה והחלל הודיעה כי היא תממן עבור חוקרים ישראליים התמחות במרכזי המחקר והפיתוח של נאס"א, סוכנות החלל האמריקנית.

קראו עוד בכלכליסט

התוכנית מיועדת לחוקרים צעירים מצטיינים בתחומי המדעים השונים, כמו הנדסה ומתמטיקה, עם עניין בהתמחות בתעשיית החלל, שיזכו להשתלב בתכניות הסוכנות למשך סמסטר אחד במעמד חוקרים אורחים. במשרד המדע לא נוקבים בהיקף המימון שיוקצה לטובת הפרויקט אך נכון לשלב זה מדובר על תמיכה פוטנציאלית במספר חוקרים בודדים.

שיתוף הפעולה הנוכחי התאפשר לאחרי שבאחרונה נחתם הסכם בין הגורמים במהלך כינוס החלל העולמי השנתי (2016) במקסיקו, כחלק מהסכם רחב יותר לשיתופי פעולה עם נאס"א בתחומי המחקר והתעשייה.

 

שליחתם של חוקרים צעירים להשתלמות בסוכנות האמריקנית היוקרתית אמורה לעודד ולפתח את הידע הטכנולוגי והמחקר בישראל - מטרה הכרחית בהתחשב בחששות של בכירי תעשיית החלל מבריחת מוחות בתחום לחו"ל, הנובע בין היתר מהשקעות נמוכות של המדינה בתעשייה בהשוואה למדינות OECD. מדינת ישראל משקיעה רק 0.034% מהתוצר שלה לטובת תוכנית החלל.ההודעה על שיתוף הפעולה בין הסוכנויות מתרחשת ברקע לאירועים האחרונים בתעשיית החלל הישראלית עם התרסקותו בחודש שעבר של הלווין עמוס 6, שהוביל לכינוס חירום ולהקמתה של ועדה שמינה שר המדע אופיר אקוניס לצורך גיבוש "תוכנית חלל לאומית".

נאס"א, צילום: איי פי נאס"א | צילום: איי פי נאס"א, צילום: איי פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות