אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי תחנת הכוח בבאר טוביה לספקים: כל הודעה על מכירתה - אינה חוקית צילום: אוראל כהן, מיכאל קרמר

בעלי תחנת הכוח בבאר טוביה לספקים: כל הודעה על מכירתה - אינה חוקית

מוטי פרידמן ומשה טרי טירפדו באחרונה את מכירת חלקו של אברהם נניקשווילי בתחנה - בטענה כי אינה חוקית; כעת הם מזהירים את סימנס, דויטשה בנק ונובל משינויי בעלות "חסרי תוקף"

10.10.2016, 22:24 | ליאור גוטמן

הסכסוך על זהות בעלי תחנת הכוח הפרטית בבאר טוביה עלה היום (ב) מדרגה חדשה: בעלי תחנת הכוח הנוכחיים, מוטי פרידמן ומשה טרי, שלחו מכתב בהול לכלל הספקים מולם הם עובדים והזהירו מניסיון בלתי חוקי לכאורה להעביר את הבעלות על התחנה.

המכתב נשלח בין השאר לספקית הטורבינה סימנס, דויטשה בנק הגרמני שאמור לממן את הקמת התחנה במאות מיליוני שקלים וספקית הגז העתידית נובל אנרג'י.

כפי שפורסם ב"כלכליסט", אחד מבעלי התחנה, אברהם נניקשווילי, היה אמור להשלים בחודש שעבר את מכירת חלקו למשקיע חדש, אולם שני השותפים האחרים בתחנת הכוח - טרי ומוטי פרידמן, המחזיקים יחד 20% – טירפדו את המהלך בטענה שמכירת הזכויות של נניקשווילי אינה חוקית לכאורה. לטענתם, ההשקעות הכספיות שנניקשווילי היה אמור להביא לתחנת הכוח, בהיקף של כ־110 מיליון דולר, לכאורה בוצעו בחלקן ורק בהלוואות, ולכן אין לו זכות למכירת אחזקותיו.

אברהם נניקשווילי אברהם נניקשווילי אברהם נניקשווילי

"בתקופה האחרונה מתקיים עימות בין בעלי החברה ובעלי המניות על רקע ניסיון מכירה של מניותיהם שביצעו אברהם נניקשווילי וטימור בן יהודה מאחורי גבם של השותפים", נכתב בפתיחת המכתב, עם טענה שנייה שלפיה "במסגרת העימות כונסה אסיפה בלתי חוקית" שהחלטותיה אינן קבילות. לפיכך, המסקנה שלהם היא ש"כל הודעה אשר תישלח לכם באשר לחילופי גברי ואו שינוי זכויות חתימה בחברה הינה מחוסרת תוקף וכל מי שיפעל על פי הודעה כאמור ישא אחריות אישית".

בהמשך המכתב, אותו ניסח טרי, הוצגו הסיבות לכאורה לסכסוך והשתלשלות העניינים כאשר הוא מסתיים בהודעה שהמכתב "נשלח בלב כבד ובחוסר ברירה לאור המצב אשר נכפה על החברה בשל התנהלות כוחנית", עם אמונה שלא יתקבלו החלטות שלכאורה אינן חוקיות.

תחנת הכוח היתה אמורה לפעול במקור בתחילת 2019 ולספק למשק כ-430 מגה וואט, שהם כ־3.2% מכושר הייצור של חברת החשמל. נניקשווילי סירב להתייחס לידיעה. בסביבתו טוענים כי טרי ופרידמן מנהלים לכאורה קרב מאסף כדי ליצור דרמה שלא ממש קיימת.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות