אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מיליארדרית הביומד הצעירה בעולם" ממשיכה להסתבך צילום: אוראל כהן

"מיליארדרית הביומד הצעירה בעולם" ממשיכה להסתבך

אליזבת הולמס, מי שטענה כי פיתחה טכנולוגיה המאפשרת 200 בדיקות דם על בסיס דקירה קלה באצבע, נתבעת על ידי אחד המשקיעים הגדולים ביותר שלה: "שיקרה לנו כדי להשיג השקעה של 100 מיליון דולר"

12.10.2016, 18:53 | שירות כלכליסט
אליזבת הולמס, מי שרק לפני שנה נחשבה למיליארדרית הצעירה בעולם, ממשיכה להסתבך. אחד המשקיעים הגדולים ביותר בסטראט אפ הכושל שהקימה, תרנוס, תובע אותה ואת החברה בטענה ששיקרו לו כדי להשיג השקעה של קרוב ל-100 מיליון דולר, כך דיווח הוול סטריט ג'ורנל.  

קראו עוד בכלכליסט

קרן הגידור פרטנר פנד מנג'מנט מסן פרנסיסקו הגישה את התביעה בבית המשפט בדלוואר ביום שני. "באמצעות שורה של שקרים והצהרות כוזבות, הנאשמים ביצעו הונאה והפרו חוקים נוספים על ידי כך ששכנעו במרמה את הקרן להשקיע ולשמור על ההשקעה שלה בחברה", כך לפי מכתב ששלחה קרן הגידור למשקיעים שלה. על פי הטענות, הולמס ובכיר לשעבר בחברה רימו את קרן הגידור בכך שטענו שפיתחו טכנולוגיה "שעובדת", וקרובים להשגת אישור מהרגולטורים.

בדיקת דם, צילום: שאטרסטוק בדיקת דם | צילום: שאטרסטוק בדיקת דם, צילום: שאטרסטוק

מתרנוס נמסר בתגובה כי "לתביעה אין כל בסיס ואנחנו נילחם נגדה. החברה מעריכה את בסיס המשקיעים החזק שלה שמבין וממשיך לתמוך במשימה שלה".

על פי אדם המקורב לקרן הגידור, היא ביצעה השקעה בגובה 96.1 מיליון דולר בתרנוס בפברואר 2014. הקרן מנהלת נכסים בשווי של מעל 4 מיליארד דולר, והיא משקיעה בעיקר בני"ע, אך גם בחברות פרטיות כמו תרנוס.

התביעה היא סימן ראשון לבעיות מצד המשקיעים, שהזרימו לתרנוס 800 מיליון דולר ועד כה לא הגיבו על הקשיים בחברה. הקשיים הללו כוללים כתבה בוול סטריט ג'ורנל מאוקטובר השנה שעברה שחשפה בעיות בטכנולוגיה.

הטכנולוגיה שהולמס הציגה היתה אמור לאפשר לבצע עשרות בדיקות דם באמצעות טיפות דם בודדות בלבד. ההבטחה הזו העניקה לחברה ב-2014 שווי של 9 מיליארד דולר. אולם התחקיר של הוול סטריט ג'ורנל חשף כי היא בעצם משתמשת בטכנולוגיה שפותחה רק למספר מצומצם של בדיקות והתוצאות שהיא מספקת ללקוחות אינן מדויקות.

בעקבות זאת עומדת החברה במרכז חקירות אזרחיות ופליליות, ונשלל ממנה הרישיון שלה לבצע בדיקות בקליפורניה. על הולמס נאסר לעבוד במעבדה לשנתיים. בחברה הודיעו כי הם משתפים פעולה עם החקירות וממשיכים לעבוד עם הרגולטורים. עוד הוסיפו כי הם מתכוונים להעביר את מרכז הפעילות לפיתוח וייצור טכנולוגיה מסחרית חדשה שתעזור להוזיל את בדיקות הדם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות