אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תהל מקבוצת קרדן אן.וי חתמה על עסקת ענק באנגולה בהיקף של 370 מיליון דולר

תהל מקבוצת קרדן אן.וי חתמה על עסקת ענק באנגולה בהיקף של 370 מיליון דולר

חברת הבת ושותפתה המקומית ZBR חתמו על הסכם פרויקט פיתוח חקלאי ל-7 שנים. ההכנסות המוערכות לתהל: 52 מיליון דולר לכל שנה. מנכ"ל החברה: "זהו הפרויקט הגדול ביותר בתולדותיה"

13.10.2016, 10:37 | שירות כלכליסט

קבוצת התשתיות תהל, שבשליטת קרדן אן.וי, תנהל פרויקט פיתוח חקלאי עבור ממשלת אנגולה, בהיקף מוערך של כ-370 מיליון דולר. תהל ושותפתה המקומית, חברת ZRB, חתמו על הסכם עם ג'סטרה, חברה בבעלות ממשלת אנגולה.

לפי ההסכם, החברות ינהלו ויפעילו פרויקט פיתוח חקלאי רחב היקף באזור קימינה למשך שבע שנים, עם אופציה לתהל ושותפתה להאריך את ההסכם בחמש שנים נוספות. ההכנסות המוערכות לתהל צפויות להסתכם בממוצע של כ-52 מיליון דולר לכל אחת משנות החוזה. ההסכם צפוי להיכנס לתוקף מיידי.

קראו עוד בכלכליסט

אנגולה אנגולה אנגולה

מנכ"ל קבוצת תהל, סער ברכה, אמר: "זהו הפרויקט הגדול ביותר בתולדותיה של תהל ומדובר באבן דרך חשובה מאוד בהתפתחותה של הקבוצה. היקף ההכנסות הצפוי מהפרויקט, כ-370 מיליון דולר, מצטרף לצבר הזמנות קיים של יותר מ-300 מיליון דולר וממחיש את היכולות רחבות ההיקף שלנו כחברת ביצוע וניהול פרויקטים".

מתהל נמסר כי "פרויקט קימינה, שממוקם כ-70 ק"מ מזרחה לעיר הבירה לואנדה, הינו ההתיישבות החקלאית הקהילתית הראשונה במדינה, שהוקמה על ידי תהל עבור ממשלת אנגולה, בהשקעה של כ-160 מיליון יורו. מדובר בפרויקט המשכפל את מודל המושב הישראלי, שהוקם מאפס בשטח של כ-50 אלף דונם. הפרויקט כולל 300 בתי מגורים ומשקים פרטיים בהיקף של 10 דונם כל אחד, אלפי דונמים של גידולי שדה, מרכז לוגיסטי וחקלאי עם מתקני מיון ואריזה, לולים וכל התשתיות הנלוות, החל מכבישים, הולכה וטיפול במים, ביוב ותשתיות חשמל".

עם סיום שלב ההקמה ומסירת הפרויקט לממשלת אנגולה השנה לפני כחודשיים, חתמו תהל ושותפתה, ZRB, על הסכם לניהול ותפעול היישוב ויהיו זכאיות למלוא התמורה הנובעת ממכירת התוצרת החקלאית, כאמור בהיקף ממוצע מוערך בכ-52 מיליון דולר בשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות