אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמנון נויבך זימן ישיבה דחופה של דירקטוריון הבורסה

נחשף בכלכליסט

אמנון נויבך זימן ישיבה דחופה של דירקטוריון הבורסה

"כלכליסט" חשף הבוקר כי חברים בדירקטוריון מקדמים מהלך להדחתו של נויבך מתפקידו כיו"ר הבורסה. הישיבה צפויה להתקיים היום אחר הצהריים

13.10.2016, 12:01 | גולן חזני

אמנון נויבך, יו"ר דירקטוריון, הבורסה זימן ישיבה דחופה של הדירקטוריון להיום בשעה 14.00. ברקע לזימון הישיבה, החשיפה של "כלכליסט" הבוקר, לפיה חברים בדירקטוריון מקדמים מהלך להדחתו של היושב ראש, בעקבות המצב המשברי בבורסה.  

קראו עוד בכלכליסט

יוזמי המהלך טוענים כי הם מעניקים לנויבך הזדמנות להגיש את התפטרותו. לדבריהם, אם לא יבחר להתפטר, יפתחו במהלך שיוביל להדחתו.  

נויבך אמנם התחזק בשבועות האחרונים, עם הודעת הפרישה של מנכ"ל הבורסה יוסי ביינארט על רקע מחלה. אולם בשיחות פנימיות טענו אותם דירקטורים כי עזיבתה של גל לנדאו יערי, שהחליפה זמנית את ביינארט, היתה הקש ששבר את גב הגמל.

לדבריהם, אי־היכולת של נויבך לעבוד מולה מוכיחה כי הוא לא מסוגל לעבוד עם גורם יותר מקצועי ממנו. ביינארט קידם את גל לנדאו יערי למשנה למנכ"ל בנובמבר 2015, לאחר שביולי 2014 גייס אותה כסמנכ"לית בכירה וכמנהלת סיכונים ראשית של הבורסה. קודם לכן כיהנה כמנהלת מחלקת התכנון של קבוצת הבינלאומי.

דירקטוריון הבורסה מורכב מ־16 דירקטורים: היו"ר, המנכ"ל, שבעה נציגים של ברוקרים (בנקים ובתי השקעות), נציג של משרד האוצר ונציג של בנק ישראל וכן חמישה דירקטורים בלתי תלויים. הדירקטורים שמגבשים את המהלך הנוכחי טוענים כי נויבך, שעומד בראש הוועדה לאיתור מנכ"ל חדש לבורסה, חותר למנות גורם שיהיה כפוף לו ועושה דברו. לטענתם, יש לקדם ועדת איתור בהרכב אחר, שתבחר גם יו"ר לבורסה במקרה שנויבך אכן יודח. נכון להיום, חברים בוועדת האיתור נציג הבנק הבינלאומי יורם סירקיס, נציג אי.בי.אי ג'וליאן אסוס וכן שלושה דירקטורים חיצוניים, בהם יואב שלוש.

בניין הבורסה, צילום: אוראל כהן בניין הבורסה | צילום: אוראל כהן בניין הבורסה, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות