אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אל תגעו בחיות: טריפ אדוויזר יפסיק לקדם אתרי תיירות שמתעללים בבעלי חיים צילום: sharmlastminute

אל תגעו בחיות: טריפ אדוויזר יפסיק לקדם אתרי תיירות שמתעללים בבעלי חיים

רוצים לשחות עם דולפינים או לרכוב על פילים? ענק התיירות המקוון לא ימכור כריטיסים לאטרקציות שבהן יש מגע כלשהו בין תיירים לחיות בר או חיות בסכנת הכחדה המוחזקים בשבי

13.10.2016, 14:04 | שירות כלכליסט

שחייה עם יונק ימי גדל מימדים, כמו דולפין או לווייתן, הפך במרוצת השנים לפריט חובה בכל רשימת "דברים שיש לעשות לפני...". ואז אתם מגשימים את חלומכם, צוללים למים ומושיטים יד ללטף. כך עושים רבים אחרים. ואז מישהו מתחכם ומנסה לרכוב על היונק הימי.

אולם, ענק התיירות המקוון, "טריפ אדוויזר" החליט שלא לתת את ידו להתעללות זו ומשיק בימים אלו את המדיניות No Touching of Wild Animals (אין לגעת בחיות הבר), ובמסגרתה הוא לא ימכור כריטיסים לאטרקציות שבהן יש מגע כלשהו בין תיירים לחיות בר או חיות בסכנת הכחדה המוחזקים בשבי.

מלבד שחייה עם דולפינים, המדיניות כוללת פעילויות נוספות כגון ליטוף נמרים ורכיבה על פילים – פעילויות תיירות שארגונים לשמירה על החי כבר מזמן פועלות לחסלן.

רכיבה על פילים בתאילנד , צילום: fuzzfix רכיבה על פילים בתאילנד | צילום: fuzzfix רכיבה על פילים בתאילנד , צילום: fuzzfix

ארגונים ועמותות רבים לשמירה על החי ועל הסביבה קיבלו בברכה את המהלך. סטפני שו מארגון PETA לטיפול הומני ולשמירה על זכויות בעלי החיים, אומרת: "אנו מוחאים כפיים לטריפ אדוויזר על מהלך זה, העוזר להעלות את המודעות בעולם. אילוף פילים, לדוגמה, נעשה בצורה אכזרית וברוטלית".

פארק מים "סי וורלד", אורלנדו , צילום: flickr / Stig Nygaard פארק מים "סי וורלד", אורלנדו | צילום: flickr / Stig Nygaard פארק מים "סי וורלד", אורלנדו , צילום: flickr / Stig Nygaard

מעולם לא נראתה בעולם נגישות כה גבוהה לאינטראקציה פיזית בין בני אדם לחיות בר, והעניין מלווה באין ספור קונפליקטים. חיות הבר ברחבי העולם חשופות יותר מאי פעם לניצול מצד גורמים הרוצים לעשות על גבן רווח כמה שיותר גדול וכמה שיותר מהר. בהיעדר בקרה מצד גורמי ממשלה, או נוכח בקרה לקויה, אין שליטה על פעילויות אלו, הכוללות סימום נמרים כדי לאפשר לאנשים ללטפם, או פילים הסובלים מטראומות בשל אילוף אכזרי ואלים.

גם באתרי צלילה עם כרישים, מנסים הצוללים לגעת בהם, מנסים לרכוב עליהם, מאכילים אותם וגורמים להרס מרחב המחייה שלהם.

באותה העת, אטרקציות כאלו משגשגות – בעוד טריפ אדווייזר גדל להיות אתר התיירות הגדול בעולם, מספר האטרקציות הכוללולת חיות הרשומות בו הוא כ-690 אלף, ולהן כ-385 מיליון ביקורות. האתר ימשיך לפרסם את האתרים אולם לא ימכור כרטיסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות