אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בניגוד לדעת יו"ר הבורסה: לנדאו יערי חוזרת לתפקיד המנכ"לית הזמנית צילום: יריב דגן

בניגוד לדעת יו"ר הבורסה: לנדאו יערי חוזרת לתפקיד המנכ"לית הזמנית

לנדאו יערי תחזור לתפקיד עם כל הסמכויות של מנכ"ל בפועל, עד למינויו של מנכ"ל חדש. הודיעה על פרישה מהתפקיד לפני מספר ימים לאור החלטת יו"ר הבורסה, אמנון נויבך, לחפש מנכ"ל במקומה

13.10.2016, 17:11 | גולן חזני

מכה ליו"ר הבורסה, אמנון נויבך - גל לנדאו יערי חוזרת לבורסה. כך החליט היום (ה') דירקטוריון הבורסה. לנדאו יערי תחזור לתפקיד המנכ"לית עם כל הסמכויות של מנכ"ל בפועל, עד למינויו של מנכ"ל חדש. ההחלטה התקבלה בניגוד לדעתו של נויבך.

לנדאו יערי הודיעה על פרישה מתפקיד המנכ"לית לפני מספר ימים - לאור החלטתו של נויבך לחפש מנכ"ל אחר לבורסה במקומה.

קראו עוד בכלכליסט

לנדאו יערי נכנסה לבורסה בסוף 2014 כמנהלת סיכונים ראשית וכעבור שנה קודמה על ידי יוסי ביינארט, המנכ"ל הקודם של הבורסה, לתפקידי המשנה למנכ"ל ומנהלת התפעול. עם פרישתו של ביינארט מונתה לנדאו יערי לממלאת מקום המנכ"ל.

לפני כן מילאה לנדאו יערי כמה תפקידי ניהול בבנק הבינלאומי, בהם ניהול המחלקה לסיכונים קבוצתיים. בעבר עבדה במערך ההערכה המוסדית של הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל.

ביוני האחרון יצא ביינארט לחופשה לא קצובה בזמן בעקבות גילוי מחלה קשה בעת ששהה בחופשה פרטית בארה"ב. כמחליפה של ביינארט מונתה לנדאו יערי שריכזה תחתיה כבר אז הרבה מפעילויות הבורסה החשובות ביותר, כולל המו"מ מול עובדי הבורסה בשורה של נושאים בראשם שיתוף הפעולה עם בורסת נאסד"ק, חלקם של העובדים בחברת הבורסה אם וכאשר יושלם שינוי מבנה הבעלות של הבורסה, והסכם ההעסקה הקיבוצי של העובדים.

לנדאו יערי נחשבה, למרות יחסי האנוש השנויים במחלוקת שלה, למנהלת מוערכת שהיתה הכוח המקצועי בהתנהלות הבורסה בשנתיים האחרונות, ורבים ראו בה את המועמדת הטבעית לרשת את ביינארט. נויבך סבר אחרת והחל לחפש אחר מנכ"ל בראש ועדת איתור שאליה מונה.

ביינארט ונויבך נקלעו לעימותים קשים בנוגע להתנהלות הבורסה, ולמרות דיווחים על הבנות שהושגו ביוזמת יו"ר רשות ני"ע שמואל האוזר, היחסים ביניהם נותרו מתוחים. יצויין כי נויבך וביינארט מונו כמחליפיהם של סם ברונפלד ואסתר לבנון ביוזמתו של האוזר, זאת לאור ההידרדרות במצבה של הבורסה.

הבורסה בתל אביב , צילום: אוראל כהן הבורסה בתל אביב | צילום: אוראל כהן הבורסה בתל אביב , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
אתה ממש לא מבין נכון? עוזי דנינו הוצנח
אתה ממש לא מבין נכון? עוזי דנינו הוצנח לאקסלנס כשהיא הייתה בשיא ומאז היא דועכת. כדי להציל ממנה תחומים טובים הפניקס מושכת אליה מאקסלנס את החיסכון ארוך טווח. אילן רביב לא עשה כלום. מנוע הצמיחה של מיטב דש הוא לא אחר מאשר אבנר סטפק (הבן של הבעלים). הוא זה שקונה, ממזג, בונה...
Toast  |  14.10.16
4.
היא לא מתאימה בכישוריה וגם היו"ר הנוכחי לא
היא לא מתאימה בכישוריה וגם היו"ר הנוכחי לא מתאים ביכולותיו....חייבים לעשות פה סדר...תביאו אנשים איכותיים...איזה מנהל תחום מהמגזר הפרטי של בתי ההשקעות או אפילו יותר טוב - שותף מהביג פור מהמחלקות ייעוץ....יעשו פה סדר בדחיפות. בורסה עם הון אנושי של נמל אשדוד. באמת.
Bike  |  14.10.16
לכל התגובות