אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לוקחת צעד אחורה? ורייזון שוקלת מחדש את רכישת יאהו צילום: בלומברג

לוקחת צעד אחורה? ורייזון שוקלת מחדש את רכישת יאהו

לדברי בכיר בחברת התקשורת, "סביר בהחלט" שפריצת הענק לשרתי יאהו שהוסתרה תטרפד את העסקה בשווי 4.8 מיליארד דולר

14.10.2016, 10:10 | הראל עילם
האם עסקת ורייזון-יאהו עלתה על שרטון? סמנכ"ל החטיבה המשפטית בוורייזון, קרייג סילימן, אמר אמש (ד') כי "סביר בהחלט" להניח שהפריצה לשרתי יאהו לפני כשנתיים, שנחשפה רק לפני כחודש, תטרפד את עסקת הרכישה.

קראו עוד בכלכליסט

בתחילת השנה החל דירקטוריון יאהו לקדם את התוכנית שלו למכור את הנכסים הדיגיטליים של חברת האינטרנט הוותיקה למרבה במחיר. במרץ האחרון הדירקטוריון החל לאסוף הצעות מחיר, ו-ורייזון, ספקית הסלולר המובילה בארה"ב שכבר רכשה את AOL, מיצבה את עצמה כמתמודדת המובילה. למרות הזהרות רווח עתידי, דו"חות שליליים ומאכזבים וביקורת נוקבת כנגד המנכ"לית מאריסה מאייר, אישרה ורייזון ביולי שהיא אכן מתעתדת לרכוש את יאהו בעסקת ענק בשווי 4.8 מיליארד דולר.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

אבל אם כי עד כה נראה שוורייזון מוכנה לוותר ליאהו על לא מעט דברים, מעובדים ממורמרים, דרך היעדר תוכנית עסקית ברורה והפסדים פיננסיים משמעותיים, לא נראה שהיא מוכנה לקבל את זה שיאהו ספגה את מתקפת ההאקרים הגדולה ביותר בהיסטוריה – והסתירה זאת מהמשתמשים במשך כשנתיים. בסוף ספטמבר יאהו אישרה את מה שמומחי אבטחה ידעו כבר כחודש לפני כן – הפרטים האישיים של מאות מיליוני משתמשים דלפו לרשת. ההערכות טיפסו בהתמדה מ-200 מיליון משתמשים ל-500 מיליון, וכעת ליותר ממיליארד.

"אני חושב שסביר להניח שיש כאן השפעה מהותית על העסקה, ואנחנו מחכים לשמוע מיאהו מהן ההשלכות המלאות", אמר סילימן במפגש עיתונאים, "אם הם מאמינים שלא מדובר במשהו מהותי, זה מחובתם להוכיח לנו". הוא סירב להגיב לשאלה האם ורייזון פתחה מחדש, או מעוניינת לפתוח מחדש, את המשא והמתן בין החברות או את הסכום הסופי של הרכישה.

סילימן התייחס בניסוח התגובה שלו לסעיף בחוזה בין שתי החברות, שיאפשר לוורייזון למשוך את ההצעה במקרה של "אירוע שניתן לצפות שתהיה לו השפעה מהותית על העסק, הנכסים, השירותים או היכולת של העסק לפעול בצורה אפקטיבית".

דובר יאהו אמר בתגובה: "אנו בטוחים בערכה של יאהו וממשיכים לעבוד לקראת אינטגרציה מלאה עם ורייזון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות