אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוגב על ההאשמות של בן-חמו: התנצלות תוך 48 שעות - או תביעה צילום: אוראל כהן

יוגב על ההאשמות של בן-חמו: התנצלות תוך 48 שעות - או תביעה

מנכ"ל מקורות טוען כי מנהל רשות החברות איים עליו - והפר את הסדר ניגוד העניינים עליו חתם עם כניסתו לתפקיד ב-2013, לפיו לא יעסוק בנושאים הקשורים לחברת המים במשך שנתיים

14.10.2016, 18:31 | אסנת ניר

מנהל רשות החברות, אורי יוגב, דורש ממנכ"ל מקורות, שמעון בן-חמו, להתנצל בתוך 48 שעות על האשמותיו, שנחשפו הבוקר ב"ידיעות אחרונות" שלפיהן התערב בנעשה בחברה והפעיל לחצים פסולים הנובעים מניגוד עניינים. לדברי בא כוח של יוגב, אם בן-חמו לא יתנצל - הוא יפנה לערכאות משפטיות בטענות להפרת הוראות חוק איסור לשון הרע.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב שהעביר בן-חמו למבקר המדינה והיועמ"ש לפני כחודש, הוא טען כי יוגב הפר את הסדר ניגוד העניינים עליו חתם עם כניסתו לתפקיד ב-2013, לפיו לא יתערב בעניינים הקשורים למקורות ולחברות הבת שלה במשך שנתיים; תקופת הצינון נבעה מכך שלפני תפקידו הנוכחי היה יוגב בעליה של חברת טכנולוגיית המים "וויטווטר".

בין היתר, טוען בן-חמו כי יוגב ביקש ממנו להמליץ לקבוצת משקיעים אמריקאית להשקיע ב"וויטווטר", שהיתה מצויה בקשיים. לדבריו, הבקשה נעשתה בזמן שיוגב כבר היה חתום על הסכם ניגוד העניינים.

לפי מנכ"ל מקורות, יוגב השתמש בביקורת המיוחדת שעורכת רשות החברות במקורות כדי להפעיל לחצים פסולים עליו ועל החברה, הנובעים מניגוד עניינים.

שמעון בן חמו והחשבת הכללית באוצר מיכל עבאדי-בויאנג שמעון בן חמו והחשבת הכללית באוצר מיכל עבאדי-בויאנג'ו שמעון בן חמו והחשבת הכללית באוצר מיכל עבאדי-בויאנג

מבקר המדינה, יוסף שפירא, המליץ במרץ האחרון ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לפתוח נגד יוגב בחקירה פלילית בעקבות הדברים.

תלונות מקורות על ניגוד העניינים עולות כשברקע מתקיימת בדיקה של רשות החברות נגד החברה. בדיקה זו, לטענת בן-חמו, מתנהלת באופן שאינו תקין, במטרה להפעיל לחצים על המנכ"ל ועל החברה לזרז את הליך הנפקת אג"ח הסחירות של מקורות ומכירת נכסים בחברת הייזום, אותם מעוניינת לקדם רשות החברות.

בן-חמו אף טוען כי יוגב איים עליו ועל הדירקטוריון לפני כמה חודשים כי אם לא יצביעו בעד הנפקת אג"ח סחירות, ייפתחו נגד חברי הדירקטוריון הליכים מצד הרשות בגין פעולה שלא לטובת החברה. לדברי בן-חמו, הוא קיבל גם מסרים אישיים עקיפים מיוגב, שלפיהם אם לא יעזוב את תפקידו, יפעל להפסקת כהונתו - ואף החל לפעול למציאת ממלא מקום.

מיו"ר רשות החברות נמסר בתגובה: "לראשונה נחשפתי הבוקר בעיתון לרצף השקרים ודברי הבלע של מנכ״ל מקורות. הדברים המיוחסים לי מופרכים מעיקרם וחסרי כל יסוד. על פניו ברור שיסוד פרסום הדברים ע"י מנכ"ל מקורות הוא בחשש הבלתי מובן ובלתי מוסבר שלו, מביקורת מקובלת, שוטפת ולגיטימית של רשות החברות במקורות, כנהוג בכל חברה ממשלתיות. התנגדותו התמוהה של המנכ״ל לקיום הביקורת מעלה תהיות קשות. ברם, הרשות תמלא את תפקידה ותקיים את הביקורת על אף המכשולים שמערים המנכ"ל.

"בכל הקשור להאשמותיו המופרכות כנגדי, אדגיש כי מיום התמנותי למנהל רשות החברות, ובהתאם להסכם ניגוד העניינים עליו אני חתום, לא ביקשתי ולא העליתי דבר וחצי דבר הקשור בתפקידי הקודמים או בגופים שהיו קשורים אלי. לא מיותר לציין כי האיומים שהמנכ"ל מייחס לי כביכול, אינם קיימים כלל בעולם המושגים שלי, והם שקר מופרך. אם וככל שמנכ"ל מקורות ולא יחזור מהאשמותיו השקריות עד צאת החג, בכוונתי לפעול כלפיו בכל האמצעים המשפטיים שקיימים ובכלל זה גם להגיש נגדו תביעה על הוצאת לשון הרע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות