אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צרות במזקקה: עובדי ג'ים בים משביתים את ייצור הוויסקי צילום: בלומברג

צרות במזקקה: עובדי ג'ים בים משביתים את ייצור הוויסקי

עובדי מזקקת הוויסקי-בורבון הוותיקה פתחו בשביתה, לאחר שלא הצליחו להגיע עם ההנהלה להבנות על הסכם עבודה חדש. לטענת העובדים, ההנהלה פונה חדשות לבקרים לעובדים זמניים, מתעלמת מעובדים ותיקים ומאריכה את שעות העבודה באופן בלתי סביר

15.10.2016, 23:55 | שירות כלכליסט

יותר מ-200 עובדים מאוגדים במזקקת הוויסקי המפורסמת ג'ים בים (Jim Beam) השביתו בסוף השבוע את העבודה בחברה, לאחר שהחליטו שלא לקבל את הצעת הנהלת החברה לחוזה עבודה חדש עימם. העובדים טוענים כי ההנהלה מוסיפה שעות עבודה רבות ללא הודעה מוקדמת, מזלזלת בעובדים ותיקים ומקצה להם משימות של עובדים חדשים, ומעסיקה חדשות לבקרים עובדים זמניים במקום עובדים קבועים כדי להתגבר על היקף העבודה שרק הולך וגדל כל הזמן. 

בקבוקים של ג בקבוקים של ג'ים בים | צילום: בלומברג בקבוקים של ג

מחוץ למזקקה בקלרמונט, קנטאקי, בזמן שאופנוענים צפרו צפירות תמיכה בעובדים, הביעו העובדים עצמם את התסכול שלהם. לטענתם, מחסור בכוח אדם גורם לכך ששבוע העבודה מתארך לעיתים, ללא התראה מוקדמת, ל-60-80 שעות כדי לעמוד בדרישה הגבוהה לוויסקי. במקביל פונה החברה לעובדים זמניים, ומתעלמת מהוותק והבכירות של העובדים המבוגרים יותר.

"אנחנו מקווים שיושגו הבנות עם ההנהלה, אחרת נהיה פה לעוד זמן רב", אמר אחד העובדים השובתים ביל בול. השביתה באה לאחר שנים של יחסי עבודה תקינים בין העובדים להנהלת המזקקה, ודווקא בתקופה שבה הוויסקי זוכה לעדנה מחודשת.

קנטאקי הוא ביתה של 95% מתעשיית הבורבון (סוג של וויסקי המיוצר מתירס ושתהליך היישון שלו מתבצע בחביות עץ אלון שעברו השחמה). גם תעשיית הוויסקי וגם תעשיית הבורבון נהנות מעלייה שמתרחשת במכירות המשקה בשנים האחרונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות