אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בניגוד לטענת טראמפ: שותפות הסחר של ארה"ב לא ביצעו מניפולציית מט"ח צילום: רויטרס

בניגוד לטענת טראמפ: שותפות הסחר של ארה"ב לא ביצעו מניפולציית מט"ח

כך לפי דו"ח של משרד האוצר האמריקאי שהתייחס לאפשרות למניפולציה מסוג זה במטרה להרוויח יתרון בייצוא; שוויץ התווספה לרשימת הפיקוח בנושא זה

16.10.2016, 11:36 | שירות כלכליסט

משרד האוצר האמריקאי אמר שלשום (ו') כי אף אחת משותפות הסחר העיקריות של ארה"ב לא עושה מניפולציה במט"ח כדי להרוויח יתרון בייצוא, זאת בניגוד לטענות המועמד הרפובליקני לנשיאות דונלד טראמפ ואיומיו להגדיר את סין ככזו אם ייבחר, כך על פי דווח סוכנות הידיעות רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, בדו"ח המט"ח ה-16 והאחרון תחת הנהגת הנשיא הנוכחי ברק אובמה, מסר משרד האוצר האמריקאי כי הוסיף את שוויץ לרשימת הפיקוח שלו, הכוללת מדינות הנמצאות בעודף חיצוני או כחשודות בהתערבות בשוק המט"ח. בנוסף השאיר משרד האוצר ברשימת הפיקוח את סין, יפן, גרמניה, דרום קוריאה וטיאיוואן. על פי הדו"ח, אף אחת משש המדינות הללו לא עמדה בסטנדרטים לפיקוח מוגבר שנקבעו בחוק הסחר החדש שהועבר ב-2015.

טראמפ. השתלח בסין, צילום: איי פי טראמפ. השתלח בסין | צילום: איי פי טראמפ. השתלח בסין, צילום: איי פי

על פי משרד האוצר, ב-12 החודשים שהסתיימו ביוני הוא בדק ומצא כי "אף אחת משותפות הסחר העיקריות של ארה"ב לא עשתה מניפולציה בשער המט"ח שלה מול הדולר כדי למנוע מאזן אפקטיבי של תשלומים או כדי להרוויח יתרון תחרותי לא הוגן במסחר בינלאומי".

ביוני אמר טראמפ כי אם ייבחר לנשיאות, הוא מיד "ינחה את שר האוצר לתייג את סין כמניפולטורית של מט"ח, משהו שהיה צריך להיעשות לפני שנים". אך בהתבסס על הקריטריונים לפיקוח על מט"ח, משרד האוצר אמר כי ביצועי סין השתפרו דווקא מאז אפריל, אז יצאה הרשימה לראשונה. כעת סין עומדת רק באחד מתוך שלושת התנאים להיחשב כמניפולטורית של מט"ח - העודף בהיקף 356 מיליון דולר בסחר בסחורות בינה לבין ארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות