אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ZTO הסינית בדרך להנפקה הציבורית הגדולה ביותר בארה"ב השנה צילום: איי אף פי

ZTO הסינית בדרך להנפקה הציבורית הגדולה ביותר בארה"ב השנה

חברת השילוח והלוגיסטיקה הסינית פרסמה תחזית לקראת ההנפקה המתוכננת שלה בסוף החודש. לפי החברה, אשתקד שילחה 21 מיליארד חבילות ברחבי סין ומכירותיה התקרבו למיליארד דולר. להערכתה תמכור 72.1 מיליון מניות בטווח מחירים של 16.5-18.5 דולר למניה

17.10.2016, 17:23 | שירות כלכליסט
חברת השילוח והלוגיסטיקה הסינית ZTO אקספרס פרסמה תחזית לקראת ההנפקה המתוכננת שלה, שצפויה להיות ההנפקה הציבורית הראשונה (IPO) הגדולה ביותר השנה בארה"ב, והגדולה ביותר מצד חברה סינית מאז ההנפקה בשווי 25 מיליארד דולר של ענקית המסחר המקוון עליבאבא ב-2014.

קראו עוד בכלכליסט

ההנפקה של ZTO מתוכננת להתבצע בהמשך החודש, ועשויה לגייס עד 1.5 מיליארד דולר. זוהי הדוגמה האחרונה עד כה לניסיונות של חברות סיניות למשוך משקיעים מערביים תוך הימנעות מהבירוקרטיה המסובכת הנלווית לביצוע הנפקות בסין.

על פי התשקיף שפרסמה ZTO לקראת ההנפקה, סין היא השוק הגדול ביותר בעולם למשלוחי אקספרס, וב-2015 בוצעו במדינה משלוחים של 21 מיליארד חבילות, נפח הגבוה פי 1.5 לעומת ארה"ב.

הנפקת עליבאבא בספטמבר 2014, צילום: איי אף פי הנפקת עליבאבא בספטמבר 2014 | צילום: איי אף פי הנפקת עליבאבא בספטמבר 2014, צילום: איי אף פי

החברה ציינה במסמכים שהגישה לרגולטורים ביום שישי, כי להערכתה תמכור 72.1 מיליון מניות בארה"ב בטווח מחירים בין 16.5-18.5 דולר למניה. מוקדם יותר השנה דיווחו בסוכנות רויטרס, כי החברה מעוניינת לבצע את ההנפקה בארה"ב כדי להקל על בעלי המניות הנוכחיים להרוויח מהאחזקות שלהם וכן בשל הפשטות היחסית ברישום בארה"ב לעומת סין.

ZTO הוקמה ב-2002 והיא נחשבת לשחקנית מרכזית בשוק המסחר המקוון המתפתח במהירות של סין. היא מבצעת משלוחים עבור חברות כמו עליבאבא ו- JD.com. בשנה שעברה היא ערכה את המשלוחים ל-14% מכלל החבילות שנשלחו בסין, כך לפי התשקיף. במקביל, מכירות החברה עמדו בשנה שעברה על 6.1 מיליארד יואן (915.8 מיליון דולר) זאת לעומת 3.9 מיליארד יואן ב-2014, והרווח הנקי עמד על 1.3 מיליארד יואן (200.4 מיליון דולר).

בחברה מתכוונים להשתמש בהכנסות מההנפקה לרכישת משאיות נוספות, ולהרחבת הקיבולת שלה באמצעות רכישות אדמות, מתקנים וציוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות