אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שואף גבוה: דוד פתאל יבנה את המלון השני בגודלו באמסטרדם צילום: גלעד קוולרציק

שואף גבוה: דוד פתאל יבנה את המלון השני בגודלו באמסטרדם

היום דיווחה פתאל אירופה על רכישת הקרקע למלון בסמוך למתחם הקונגרסים RAI תמורת 200 מיליון שקל. המלון יכלול 500 חדרים בדרגת 3 כוכבים וייפתח בסוף 2018

18.10.2016, 11:21 | אורן פרוינד

שמונה חודשים לאחר שנכנס לבורסה בתל אביב מבצע היום (ג') דוד פתאל עסקה רביעית לרכישת בית מלון בעולם. חברת פתאל נכסים (אירופה) שבבעלות רשת המלונות פתאל ובניהולו של דני רוג'ר, דיווחה היום כי חתמה על הסכם לרכישת זכויות חכירה בקרקע באמסטרדם לתקופה של 50 שנה. פתאל רכשה את הקרקע מקבלן מקומי שגם יבצע עבורה הקמה של בית מלון בדרגת 3 כוכבים, שיכלול 500 חדרים ויהיה השני בגודלו באמסטרדם. בתמורה להעברת זכויות החכירה, שינוי ייעוד הקרקע ועבודות הבנייה תשלם פתאל אירופה למוכר כ- 47.3 מיליון יורו (כ-200 מיליון שקל).

קראו עוד בכלכליסט

מאז שנכנס פתאל לבורסת תל אביב כשגייס לראשונה אג"ח בהיקף של 375 מיליון שקל, הוא ביצע ארבע עסקות רכישה בשווי של 633 מיליון שקל וחתם על הסכם בלעדיות לבחינת ארבעה בתי מלון נוספים בסלובניה תמורת 180 מיליון שקל נוספים. הכסף שגייס בישראל שימש את ההון העצמי לעסקאות האלו והשאר מומן באמצעות מימון בנקאי.

העסקה הראשונה של פתאל הייתה ביוני השנה כשרכש שני בתי מלון במדריד תמורת 120 מיליון שקל, השנייה בספטמבר השנה לרכישת מלון בסקוטלנד תמורת 212 מיליון שקל, השלישית בסוף ספטמבר השנה לרכישת מלון במדריד תמורת 101 מיליון שקל ביחד (50%) עם שלמה נדל"ן, והרביעית כעת. במידה שהעסקה לרכישת המלונות בסלובניה תיחתם סופית, היקף הרכישות שלו מאז הגיוס בישראל יגיע לשווי של 813 מיליון שקל.

בעסקה הנוכחית באמסטרדם, הודיעה פתאל כי עבודות הבנייה של המלון יחלו בסמוך לחתימה על החוזה והמלון צפוי להיפתח בחודש נובמבר 2018. התמורה שתשלם פתאל עבור העסקה תועבר למוכר בהתאם להתקדמות הפרויקט. 12 מיליון יורו שולמו לו בעת החתימה על החוזה עבור רכישת זכויות החכירה, ויתרת הסכום ישמש למימון עבודות הבנייה ויועבר בהתאם לעמידה באבני דרך של תכנית הבנייה. בנוסף, תשקיע פתאל נכסים כ-6 מיליון יורו לרכישת ציוד ומלאי למלון. בכוונת החברה להתקשר עם תאגיד בנקאי לקבלת מימון בהיקף של עד 60% מהעסקה.

דוד פתאל, יו"ר הדירקטוריון ובעל השליטה אמר היום לאחר העסקה כי "עסקה זאת תואמת את תכניתנו האסטרטגית להרחיב את פעילותנו באירופה, על ידי רכישת בתי מלון במחירים אטרקטיביים ובמיקומים מבוקשים. בית המלון הנוכחי ממוקם בסמוך למרכז הקונגרסים הגדול RAI, יהיה בעל אופי עסקי ויכלול שטחי אולמות מרובים המיועדים לכנסים. הרשויות באמסטרדם הצהירו לאחרונה כי זהו בית המלון האחרון שייבנה בעיר ואין בכוונתם לאשר בניית בתי מלון נוספים".

רשת מלונות פתאל נוסדה בשנת 1998 על ידי דוד פתאל. הרשת מונה כיום 17,000 חדרים בלמעלה מ-100 בתי מלון בישראל ובאירופה. באירופה כוללת הרשת 66 מלונות. בשנת 2007 נכנסה מגדל חברה לביטוח לשותפות והיא מחזיקה כיום ב- 18.5% מהרשת.

דוד פתאל, צילום: אוראל כהן דוד פתאל | צילום: אוראל כהן דוד פתאל, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות