אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההתאחדות הכדורגל האנגלית תמכור את זכויות השידור הבינ"ל צילום: איי אף פי

ההתאחדות הכדורגל האנגלית תמכור את זכויות השידור הבינ"ל

צפויה לעקוף את רף מיליארד הדולר עבור מכירת הזכויות בשורה של הסכמים עליהם תחתום השבוע עם סוכנויות IMG ופיץ' אינטרנשיונל

18.10.2016, 16:14 | שירות כלכליסט

התאחדות הכדורגל האנגלית צפויה לעקוף את רף המיליארד דולר (820 מיליון ליש"ט) עבור מכירת זכויות השידור הבינלאומיות, לא כולל בריטניה, בשורה של הסכמים עליהם היא צפויה לחתום השבוע עם סוכנויות IMG ופיץ' אינטרנשיונל.

קראו עוד בכלכליסט

ההתאחדות עוד צריכה למכור את זכויות הסטרימינג, תקצירים (near-live clip) וזכויות המציאות המדומה (virtual reality). , צילום: איי אף פי ההתאחדות עוד צריכה למכור את זכויות הסטרימינג, תקצירים (near-live clip) וזכויות המציאות המדומה (virtual reality). | צילום: איי אף פי ההתאחדות עוד צריכה למכור את זכויות הסטרימינג, תקצירים (near-live clip) וזכויות המציאות המדומה (virtual reality). , צילום: איי אף פי

זכויות השידור הן למשחקי הגביעים באנגליה ונבחרות אנגליה.

 

על פי דיווח באתר TV Sports Markets, פיץ' זכו בזכויות השידור בשני שווקים מרכזיים: מערב אירופה והמזה"ת וצפון אפריקה. IMG הבטיחו את הזכויות בשאר העולם.

מקורבים לעסקאות מסרו כי השווי הכולל של שני החוזים הוא גבוה ממיליארד דולר לאורך שש עונות החל מעונת 2018-19 ועד לעונת 2023-24, כלומר קרוב ל-167 מיליון דולר בעונה (כ-140 מיליון ליש"ט). פירוש הדבר כי ההכנסה של ההתאחדות מזכויות השידור הבינלאומיות תוכפל לעומת החוזים הנוכחיים.

התוצאה של מכירת הזכויות מצדיקה במידה מסוימת את האסטרטגיה שבה נקטה ההתאחדות לפתיחת הזכויות למכירה גם מצד סוכנויות עולמיות וערוצי שידור, במקום למכור אותן לכל שוק לבדו. האסטרטגיה נהגתה לאחר שההתאחדות קיבלה במהלך הקיץ מספר הצעות מסוכנויות.

לפי ההערכות, פיץ' זכתה בזכויות בסיבוב הראשון של המכרז, והקרב על שאר הזכויות היה ראש בראש בין IMG ואינפרונט.

התאחדות הכדורגל מכרה כבר את זכויות השידור בבריטניה עצמה. באפריל היא האריכה חוזה עם BBC ושדרנית הערוצים בתשלום BT ספורט לשלוש עונות החל מעונת 2018-19 ועד לעונת 2020-21.

ההתאחדות עוד צריכה למכור את זכויות הסטרימינג, תקצירים (near-live clip) וזכויות המציאות המדומה (virtual reality).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות