אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סומוטו צופה הכנסות של למעלה מ-11.3 מיליון דולר ברבעון השלישי צילום: ענר גרין

סומוטו צופה הכנסות של למעלה מ-11.3 מיליון דולר ברבעון השלישי

חברת הפרסום באינטרנט פירסמה למשקיעה את התוצאות המוקדמות של הרבעון שברקע צפויה להתכנס אסיפת בעלי המניות לאשר לבכירי החברה הגדלה של שכרם ב-30%

18.10.2016, 16:03 | דרור רייך

תזמון בשוק ההון זה הכל, הבוקר (ג') חברת הפרסום באינטרנט סומוטו מפרסמת למשקיעה את התוצאות המוקדמות לרבעון השלישי של השנה, שברקע צפויה היום להתכנס אסיפת בעלי המניות לאשר לבכירי החברה הגדלה של שכרם ב-30%.

קראו עוד בכלכליסט

מעיון במספרים שסומוטו מפרסמת עולה כי לא חל שינוי גדול לעומת הרבעון הקודם (שני של 2016) שאליו נהוג להשוות חברות צמיחה ולא לרבעון המקביל אשתקד.

הערכות החברה ביחס לתוצאות מקדמיות עבור הרבעון השלישי של שנת 2016 צופות הכנסות רבעוניות בטווח של 11.3-11.6 מיליון דולר לעומת הכנסות של 11.2 ברבעון הקודם.

ה-EBITDA, כלומר רווח לפני ריבית מסים פחת והפחתות יעמוד ברבעון בטווח של 3.4-3.7 מיליון דולר, נמוך מ- EBITDA של 4.7 מיליון דולר שנרשמה ברבעון הקודם. נכון לסוף חודש ספטמבר, יתרת המזומנים נטו עומדת על כ- 4.4 מיליון דולר והתוצאות המלאות צפויות להתפרסם ב-14 בנובמבר.

בנוסף מפרסמת סומוטו תחזית לרבעון רביעי של שנת 2016 לאחר רכישת Meme Video באוגוסט השנה תמורת 13 מיליון דולר הצפויה להשפיע באופן מהותי על תוצאות הרבעון. על פי החברה ההכנסות ינועו בין 17-18 מיליון דולר וה-EBITDA תהיה בטווח של 4.6-5.1 מיליון דולר. על פי הערכות אלו, ההכנסות לשנת 2016 כולה צפויות להגיע לטווח של 49.3-50.6 מיליון דולר ו- EBITDA בטווח 16.1-17 מיליון דולר.

בתגובה מזנקת מניית החברה ב-3.8% בתום המסחר המקוצר של חול המועד סוכות לאחר עלייה של 168% מתחילת השנה ולאחר שב-2016 חילקה דיבידנד של מיליון דולר לבעלי מניותיה.

בן גירון , צילום: עמית שעל בן גירון | צילום: עמית שעל בן גירון , צילום: עמית שעל

רוצים שכר משודרג

 

היום צפויה להתכנס אסיפת בעלי מניות כדי להביא לאישור שכרם המשודרג של מייסדי החברה, המנכ"ל בן גירון וסמנכ"ל הטכנולוגיות איל יעקב. בעלי המניות יצטרכו להחליט האם הם מאשרים עלות שכר שנתית של 1.7 מיליון שקל לבן גירון ועלות של 1.5 מיליון שקל לסמנכ"ל הטכנולוגיות איל יעקב. ועדת התגמול של סומוטו ציינה כי הסיבה לשיפור בתנאי השכר של השניים היא משום שהאסטרטגיה של השניים הובילה להתפתחות החברה וקידומה, וכי תנאי התגמול לא שונים מהותית מתגמול של מנכ"ל וסמנכ"ל טכנולוגיה.

סומוטו, שמתמחה בהפצת תוכנות המבוססות על הכנסות ממנועי חיפוש, מנסה בחודשים האחרונים לבזר את ערוצי ההכנסה שלה, לאחר שהחתימה הדיגיטלית של ג'ניו בוטלה על ידי אפל בתחילת 2015.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות