אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייסד ביוקנסל פרופ' אברהם הוכברג הלך לעולמו בגיל 78 צילום: חיים צח

מייסד ביוקנסל פרופ' אברהם הוכברג הלך לעולמו בגיל 78

הוכרברג, מומחה על שם עולמי לביולוגיה מולקולרית, הקים את חברת הביומד בשנת 2004 בהתבסס על טכנולוגיה שפיתח במשך 20 שנה

18.10.2016, 19:37 | דרור רייך

פרופ' אברהם הוכברג, מייסד חברת הביומד ביוקנסל והמדען הראשי שלה, הלך לעולמו בגיל 78. הוכברג, פרופסור ומומחה לביולוגיה מולקולרית באוניברסיטה העברית בירושלים, הקים את ביוקנסל בשנת 2004, בהתבסס על טכנולוגיה שפיתח במשך 20 שנה.  

קראו עוד בכלכליסט

ביוקנסל פיתחה קבוצת תרופות ייחודיות המבוססות על שימוש בפלסמידים (חומר ביולוגי) לטיפול ממוקד במחלות סרטן שאינו גורם לתופעות לוואי משמעותיות ומיועד להביא להשמדה ממוקדת של תאי סרטן וללא פגיעה בתאים בריאים.

הוכברג נחשב למומחה המוביל בעולם בנושא הגן H19 - שעל בסיסו מפותחת התרופה המובילה של ביוקנסל ה-BC-819.

הוכברג דולל במהלך השנים מאחזקה דו ספרתית במניות החברה לאחזקה דלילה של כ-0.3% ממניותיה נכון להיום. בעל המניות הגדולה בחברה היא כלל ביוטכנולוגיה, המחזיקה בלמעלה מ-80% ממניות החברה.

בדומה לחברות פיתוח רבות אחרות, לחברה עדיין אין מכירות והיא רשמה במחצית הראשונה של 2016 הפסד של 7.4 מיליון שקל. בקופת המזומנים של החברה 3.8 מיליון שקל, והיא נערכת זמן רב לגיוס הון משמעותי בארה"ב לצורך מימון הניסוי הבא.

ניסוי שלב 2 שערכה בתרופת הדגל שלה, ה־BC-819, לטיפול בחולי סרטן שלפוחית השתן, לא עמד ביעד הביניים. למרות זאת זכתה ביוקנסל זכתה במרווח נשימה, כאשר מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) העריך את הפוטנציאל הטמון בתרופה ואישר את המשך הניסוי.

פרופסור אברהם הוכברג , צילום: מיכאל קרמר פרופסור אברהם הוכברג | צילום: מיכאל קרמר פרופסור אברהם הוכברג , צילום: מיכאל קרמר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות